Cizre'de uzman çavuş ve ailesi tarandı

Şırnak'ın Cizre ilçesinde bir uzman çavuşa ait sivil bir araç, içinde ailesi varken, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce silahla tarandı. Saldırı anında yoldan geçen bir vatandaş hayatını kaybetti.

Anadolu Ajansı 03.05.2010 - 23:42

Şırnak'ın Cizre ilçe merkezinde bir uzman çavuşa ait özel otomobilin silahla taranması sonucu, 5 kişi yaralandı. Saldırı anında yoldan geçen ve yaralanan Erdal Bağata (23) isimli vatandaş, hastanede hayatını kaybetti.

Şırnak'ın Cizre ilçesinin Nur Mahallesi Akaydın Caddesi'nde, Uzman Çavuş Mehmet Çevikol'un kullandığı 06 DA 1927 plakalı otomobil, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce silahla tarandı.

Saldırıda, Uzman Çavuş ile otomobilde bulunan eşi ve 2 çocuğu yaralandı.

Saldırı anında yoldan geçerken yaralanan Erdal Bağata ise, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olayın ardından helikopterle Diyarbakır Asker Hastanesi'ne getirilen Mehmet Çelikel ve eşi Sema Çelikel yapılan müdahalenin ardından bugün uçakla Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ne (GATA) sevk edildi.

Hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenilen yaralı çocuklardan Ceren Çelikel'in tedavisi Cizre Devlet Hastanesi'nde, Şule Çelikel'in ise Şırnak Devlet Hastanesi'nde sürüyor.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...