Claudia Cardinale Antalya'ya gelir mi?

Dünyaca ünlü film yıldızı Claudia Cardinale, 47. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'ne davet edildi.

Haberler 16.09.2010 - 17:42

Claudia Cardinale Antalya'ya gelir mi?

Antalya Kültür Sanat Vakfından yapılan yazılı açıklamada, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve AKSAV Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Akaydın, ünlü İtalyan sinema oyuncusu Claudia Cardinale'yi festivale davet ettiği bildirildi. Açıklamada, şöyle denildi:

''Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali kapsamında gerçekleştirilecek Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'na seçilen ve genç yönetmen Ali İlhan'ın yönettiği Türk–İtalyan ortak yapımı 'Signora Enrica ile İtalyan Olmak' adlı filmin başrol oyuncusu da olan Claudia Cardinale'nin Altın Portakal'ın şeref konuğu olarak 9–14 Ekim tarihleri arasında Antalya'da olması bekleniyor.''

Claudia Cardinale'nin, Akaydın'ın davetini kabul etmesi halinde ekip arkadaşlarıyla birlikte 'Signora Enrica'nın galasında ve festival programı kapsamında onuruna düzenlenecek etkinliklerde hayranlarıyla buluşacağı belirtildi.

'AĞIRLAMAK BÜYÜK BİR ONUR KAYNAĞI'
Bu arada Antalya Büyükşehir belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Claudia Cardinale'ye gönderdiği davet mektubunda, Antalya'nın dünyaca ünlü yıldızların buluşma noktası olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

''Başrolünü oynadığınız 'Divantare Italiano Con La Signora Enrica - Signora Enrica İle İtalyan Olmak; adlı film, Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması ön jüri elemesini geçerek yarışmaya kabul edilmiştir.

Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nın filmlerine özel gerçekleştirilecek 'Altın Portakal Galaları' kapsamında filminizin gala gösterimini yapmak ve sizin gibi dünyaca ünlü bir yıldızı festivalimizde ağırlamak büyük bir onur kaynağı olacaktır.

Altın Portakal coşkusunu paylaşmak ve gala gösterimine katılmak için 9-14 Ekim 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilecek 47. Uluslararası Altın Portakal Film Festivali;ne katılımınız, bize ve Antalya halkına büyük bir onur verecektir.''

Sayfa Yükleniyor...