NTV

Çobanlara ateş: 1 ölü

Türkiye

Muş'ta koyun otlatan çobanlara yüzü maskeli bir kişi tarafından ateş açıldı. Saldırıda 1 çoban ölürken, 4'ü de yaralandı. Konuyla ilgili açıklama yapan vali, saldırının terör olaylarıyla ilgisi olmadığını belirtti.

Muş'un Bulanık ilçesinde hayvan otlatan çobanlara yüzü maskeli saldırgan tarafından açılan ateşte bir çoban öldü, 4 çoban yaralandı.

Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Meşeiçi köyü yakınlarında hayvan otlatan ve amca çocukları oldukları öğrenilen Barış (23), Fatih (10), Sidar (15), Metin (11) ve Erhan Çiftçi (16), kimliği belirlenemeyen ve yüzünü maske takarak gizleyen bir kişinin silahlı saldırısına uğradı.

Saldırıda Barış Çiftçi hayatını kaybetti, Fatih, Sidar, Metin ve Erhan Çiftçi yaralandı. Saldırıyı hafif şekilde atlatan yaralıların köylülere haber vermesi üzerine yakınlarının yardımıyla Bulanık Devlet Hastanesine kaldırılan yaralılar tedavi altına alındı.

Yaralılardan Erhan Çiftçi, ilk müdahalenin ardından Muş Devlet Hastanesine sevk edilirken, Barış Çiftçi'nin cenazesi de otopsi için hastane morguna bırakıldı.

Güvenlik güçleri, olayın ardından kaçan maskeli saldırganın yakalanması için geniş çaplı inceleme başlattı.

Muş Valisi Vedat Büyükersoy, konuyla ilgili yaptığı açıklamada saldırının terör eylemleriyle bağlantısının olmadığını, iki aile arasındaki arazi anlaşmazlığı nedeniyle bu saldırının yapıldığı ihtimali üzerinde durduklarını söyledi.