Coco Chanel'in hikayesi CNBC-e'de

Fransız modacı Coco Chanel’i konu alan ve bu yıl yapılan iki Chanel filminin de öncüsü olan TV filmi 'Coco Chanel'in ikinci bölümü, bu akşam CNBC-e'de.

02.12.2009 - 14:30

Coco Chanel'in hikayesi CNBC-e'de

Gabrielle Bonheur "Coco" Chanel, geçen yüzyılın kadın modasına damgasını vurmuştu. Erkek giysilerini hatırlatan sade giysileri kadınların giyim anlayışını değiştirdi. Parfümü Chanel No.5 da adını bugüne kadar getirmeye yardımcı oldu. Ama bir süredir Chanel’i unutmak zaten mümkün değil.


Lakabını, sahneye çıktığı sıralar onu meşhur eden Ko Ko Ri Ko adlı şarkıdan alan Chanel, bu yıl iki filme konu oldu. Coco Chanel & Igor Stravinsky’de modacıyı Anna Mouglalis oynadı. Coco Avant Chanel’de bu kez Audrey Tatoo’yu izledik.

Christian Duguay’ın yönettiği TV filmi Coco Chanel’de ise, ona iki sanatçı hayat veriyor. Gençliğini oynayan Barbora Bobulova (Cuore Sacro / Kutsal Yürek’in Irene’i) bu ayın ikinci Ferzan Özpetek oyuncusu aynı zamanda. Chanel’in yaşlılığını ise bu rolüyle Bir Mini Dizi ya da TV Filminde En İyi Kadın Oyuncu dalında Altın Küre’ye aday olan Shirley MacLaine canlandırıyor.

Coco Chanel'in ikinci bölümü bu akşam saat 22.00'de CNBC-e'de.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...