İlişkili Haber

17 Ekim'de bir restoranın Ataşehir şubesinde meydana gelen olayda, kimyasal maddeden alınan örneklerin kriminal laboratuvardaki incelemesi tamamlandı. Maddenin, sülfürik asit (H2SO4) olduğu tespit edildi.

Bu arada, Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince Çekmeköy'de gözaltına alınan C.A'nın, emniyetteki işlemleri tamamlandı. 

Adliyeye gönderilen zanlı, buradaki sorgusunun ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Çelik yelek giydirildiği gözlenen C.A., gazetecilerin sorularına yanıt vermedi.

ASİTLİ SALDIRGAN ENİŞTE ÇIKTI

Bu arada asit döken saldırgan, çocuğun eniştesi (teyzesinin kocası) çıktı.

Şüphelinin, çocuğun yüzüne attığı maddeyi diş macunu tüpüne koyduğunu ama içindekinin asitli bir madde olduğunu bilmediğini öne sürerek, ''Ailede herkesin ilgi göstermesi nedeniyle kıskandığı çocuğu arkadaşları içinde küçük düşürmek için boya atmak istediğini" söylediği öğrenildi.

NTV muhaberi Göktan Bedük, olayla ilgili detayları aktardı.

Edinilen bilgilere göre; C.A. olayın ardından bir süre restoranda kalarak yemeğe devam etti.

Zanlının Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan çocuğu ziyaret ettiği belirlendi. Olaydan 55 dakika sonra hastaneye giden zanlının kıyafetini değiştirdiği, vucüdunda yanıklar meydana geldiği tespit edildi.

Öte yandan, olay anında küçük çocuğun palyaçoyla oyun oynarken yüzünün boyalı olduğu, annesinin de yanmanın boyadan kaynaklandığını düşünerek çocuğun yüzünü yıkadığı ortaya çıktı. 

SÜLFÜRİK ASİT - Suya yakın bir madde olan sülfürik asit (H2SO4), temas edildiğinde cilde büyük zarar verir. Su ile yıkandığında ise etkisi daha da artar.

Dünyaca ünlü bir şirketin Türkiye biriminde pazarlama müdürü olarak çalıştığı bildirilen C.A'nın olayı gerçekleştirirken kendi elini de yaraladığı kaydedildi.

OLAY NASIL OLDU?

Olayın nasıl olduğu da ortaya çıktı. Çocuğun annesi, aralarında saldırgan C.A'nın da olduğu arkadaş grubuyla restorana geldi.

Çocuk, oyun odasına gittikten sonra, saldırgan da masadan kalktı. Oyun odasına giren saldırgan, cebinden çıkardığı spreyi püskürttü.