Çocuğunu başına tahtayla vurarak öldürdü

Konya'da 3 yaşındaki çocuğunu yatağına idrarını yaptığı için başına tahtayla vurarak öldüren kadın ile sevgilisi gözaltına alındı.

Anadolu Ajansı 31.05.2011 - 13:01

Konya'da 3 yaşındaki çocuğunu yatağına idrarını yaptığı ve kustuğu için başına tahtayla vurarak öldürdüğü iddia edilen kadın ile sevgilisi gözaltına alındı.

Sağlık ekipleri, bir ihbar üzerine merkez Selçuklu ilçesi Şeker Murat Mahallesi’ndeki eve gitti.

Merdivenlerden düştüğü belirtilen ve şuuru kapalı olan 3 yaşındaki Fırat Perker, olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Küçük çocuk burada yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Vücudunda morluklar ve yanmadan dolayı kabarıklar olduğu fark edilince çocuğun ölümü şüpheli bulundu.

Yapılan otopside Perker'in beyin kanaması nedeniyle öldüğü belirlendi.

Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri olayla ilgili, çocuğun annesi Fadimana T. ile birlikte yaşadığı sevgilisi Koray K'yı gözaltına aldı.

Sorgulamasında, önce çocuğunun merdivenlerden düştüğünü ve sara hastası olduğunu ileri süren Fadimana T, daha sonra nasıl öldüğünü itiraf etti.

Fadimana T, ifadesinde 3 ay önce velayetini üzerine aldığı ve babası cinayet suçundan cezaevinde bulunan Fırat Perker'i, birlikte yaşadığı Koray K'nın istemediğini, bu nedenle çocuğunun vücuduna kaynar su döktüğünü, sigara söndürdüğünü ve sürekli dövdüğünü öne sürdü.

Olay günü yatağına idrarını yapan ve kusan oğlunun başına tahtayla vurduğunu belirten Fadimana T'nin, durumu anlattığı sevgilisinin bayılan oğlunu hastaneye götürdüğünü kaydetti.

Emniyet Müdürlüğüne parmak izi için götürülen zanlılardan Fadimana T'nin annesi kızına dönerek, ''Nasıl kıydın?, Böyle bir şeyi nasıl yaparsın?'' diyerek ağladı.

Başından iki evlilik geçen kadının 3 çocuğunun Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne teslim edildiği bildirildi.

Öte yandan diğer zanlı Koray K'nın suçlamaları kabul etmediği öğrenildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...