Çocuğunuzun mutluluğu için

Buğday Derneği'nin Kaz Dağları'ndaki Çamtepe Ekolojik Yaşam Merkezi'nde çok özel bir çalışma yapılıyor. "Çocuğumuzla Birlikte Büyümek"... Mutlu çocuk yetiştirmenin yöntemleri bu çalışmayla ele alınacak...Buğday Derneği'nin Kaz Dağları'ndaki kırsal merkezi olan Çamtepe Ekolojik Yaşam Merkezi'nde“Çocuğumuzla Birlikte Büyümek” atölye ve eğitim çalışmasında, ebeveynler çocukları ile hem tatil yapıp hem de çocukları ile olan ilişkide yaşadıkları sorunlara göz atabilecekler.

12.05.2011 - 10:26

Çocuğunuzun mutluluğu için

Buğday Derneği'nin Kaz Dağları'ndaki kırsal merkezi olan Çamtepe Ekolojik Yaşam Merkezi'nde 1-5 Haziran tarihlerinde yapılacak olan “Çocuğumuzla Birlikte Büyümek” atölye ve eğitim çalışmasında, ebeveynler çocukları ile hem tatil yapıp hem de çocukları ile olan ilişkide yaşadıkları sorunlara göz atabilecekler.

Program süresince annenin doğumla yaşadığı duygulardan, çocuğun her gelişim döneminde ortaya çıkan ihtiyacına, babanın eşini bir çocukla paylaşmasıyla yaşadığı içsel zorluklara dek bir sürü konuya değinilecek.

Eğitmen Psikolog Nilüfer Devecigil, programla ilgili şöyle konuşuyor: “Anne karnından dışarıdaki yaşama,  anne kucağından yere, yerden emeklemeye, emeklemeden yürümeye ve anne göğsünden katı gıdaya geçiş.

Öte yandan bir anne olarak tek başına olmaktan kucaklı yaşama, tam kendimi çocuğumla bir bütün olarak görürken ise bağımsız yaşama geçiş. Bir baba olarak eşimin tüm dikkati bendeyken şimdi onu eve yeni gelen bu küçük varlıkla paylaşmaya geçiş. Kısacası insan yaşamı bir sürü geçişi kucaklıyor kendi içinde.”Çamtepe Ekolojik Yaşam Merkezi Çamtepe Ekolojik Yaşam Merkezi

Programda teorik anlatımın yanı sıra küçük grup uygulamaları da var. Çocuk-anne, çocuk-baba grupları olacağı gibi anne baba ve çocukların katıldığı oyun gruplarına da yer veriliyor. Küçükkuyu, Dedetepe çiftliğinde konaklamalı olarak gerçekleşen programda katılımcılar çiftlikte üretilen organik vejetaryen yiyeceklerle beslenip, doğal yaşamın sunduğu çeşitli aktivitelere de katılabilecekler.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...