Çocuk Bayramı'na özel konser

ÇHGM Çocuk Korosu ve Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda birlikte konser verecek.

19.04.2012 - 16:07

Çocuk Bayramı'na özel konser

Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü (ÇHGM) Çocuk Korosu ve Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO) çocuklara özel bir 23 Nisan hediyesi sunuyor.

Türkiye’nin ilk çocuk orkestrası DÇSO ve ÇHGM Çocuk Korosu, TRT 34. 23 Nisan Çocuk Şenlikleri kapsamında birlikte verecekleri konserle 7’den 70’e ekran başındaki tüm müzikseverlere unutulmaz saatler yaşatacak. Bu özel konser 23 Nisan günü 08:45’te TRT Çocuk ekranlarından yayınlanacak.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca yapılan değerlendirme sonucunda kendi illerinde koro çalışması yapan, koruma ve bakım altındaki çocukların seslerini duyurmaları ve yeteneklerini sergileyerek özgüvenlerini pekiştirmeleri amacıyla oluşturulan ÇHGM Çocuk Korosu, Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası ile birlikte sahne alarak 23 Nisan’a özel hazırlanan repertuarı seslendirecek.

ÇHGM Çocuk Korosu’nun, Ankara’dan 19, Mersin’den 13, Samsun’dan 6 ve Adana’dan 14 olmak üzere toplam 52, DÇSO’nun ise 35 çocukla katılacağı özel konserde, Muammer Sun’dan İnatçı İki Keçi, Beethoven’dan Neşeye Şarkı, Nevit Kodallı’dan Telli Turna’ya kadar birçok sevilen çocuk parçası çalınacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...