Çocukların çatıdaki tehlikeli oyunu

İstanbul Sultanbeyli'de iki küçük çocuğun çatıdaki tehlikeli oyunu görenlere korku dolu anlar yaşattı. Bir süre çatıda oyun oynayan çocuklar çıktıkları pencereden tekrar içeri girdi. Çocukların annesi ise olaydan komşularının kapıyı çalması üzerine haberdar olduğunu belirtti. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da görüntülere ilişkin inceleme başlatıldığını bildirdi.

DHA 01.10.2020 - 13:11 | Son Güncelleme : 01.10.2020 - 15:20

Çocukların çatıdaki tehlikeli oyunu

İstanbul'un Sultanbeyli ilçesi Adil Mahallesi'nde bulunan bir binanın çatı katındaki evlerinin camından çıkan 2 küçük çocuk, çatıda gezmeye başladı.

Çocukları görenler korku dolu anlar yaşadı. 2 ve 3 yaşındaki iki çocuğu çatıda gezerken gören komşuları onları uyarmaya çalıştı.

Vatandaşlar ailenin sorumsuz davranışına tepki gösterdi. Bir süre çatıda kalan çocuklar tekrar çıktıkları camdan içeri girdi.

Yürekleri ağza getiren o anlar cep telefonu kameralarına yansıdı.

İŞTE O ANLAR...

ÇOCUKLARIN ANNESİ KONUŞTU: HABERİM OLMADI

Doğu Türkistan uyruklu ailenin 2 ve 3 yaşındaki çocukları mutfaktaki çekmeceleri merdiven olarak kullanıp tezgaha basarak çatıya çıktığı öğrenildi. Doğu Türkistan vatandaşı anne, çocukları uyuduktan sonra terastaki kapalı odada Kur'an okuduğunu söyledi. Durumdan haberinin olmadığını kaydeden anne, bir süre sonra komşusunun kapısını çalarak kendisini uyardığını belirtti.

"BAĞIRDIK SESLENDİK AMA SESİMİZİ DUYURAMADIK''

Görüntüleri kaydeden mahalle esnafı, "O gün kafede oturuyorduk. İnsanlar çığlık çığlığa düşmek üzere olan çocukları görüntüledi. Herkes ayaktaydı, bağırdık seslendik ama sesimizi duyuramadık. Kadın da içeride Kur'an okuyormuş sonradan öğrendik. Komşularımız bu durumun daha önce de yaşandığını söyledi. Ekip çağırdık. Ekip savcılığa başvurmamızı söyledi. Müdahalesiz hep aynı heyecanı, tehlikeyi yaşıyoruz. Mutfak çekmecelerini çekip merdiven olarak kullanıp çatıya çıkmışlar. Çatıda da öyle korkuluk falan yok. Aşağıya bir şeyler atıyorlar, aşağıya bakıyorlar. Burada bir bayan hatta baygınlık geçirdi" dedi.

BAKANLIK İNCELEME BAŞLATTI

Olaya ilişkin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan da yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, görüntülerin dün bakanlığa ulaşması üzerine, İstanbul Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nün konuyla ilgili inceleme başlattığı belirtildi.

Aile ve çocuklar ile görüşen bakanlık uzmanları, sürecin takip edilebilmesi için aileye danışmanlık ve rehberlik desteği verilmesi kararı aldı.

İl müdürlüğünün çocukların üstün yararını gözeterek, gelişimleri üzerinde herhangi bir olumsuz etki oluşmaması için konuyu takibe devam edeceği bildirildi.

Sayfa Yükleniyor...