Çocukların küpesini çaldığı iddia edilen çift yakalandı

Adana'da şeker ve çikolata alma bahanesiyle kandırdıkları 6 kız çocuğunun altın küpesini çaldığı ileri sürülen çift yakalandı.

Anadolu Ajansı 07.12.2016 - 11:49

Çocukların küpesini çaldığı iddia edilen çift yakalandı

Adana'nın merkez Yüreğir ilçesinde farklı günlerde 5 aile polise başvurarak, sokakta oyun oynayan kız çocuklarının kulağındaki altın küpelerinin çalındığı yönünde şikayette bulundu.

Ailelerden bazıları ifadelerinde, çocuklarının, bir kadın ve erkeğin bakkaldan şeker ve çikolata alma bahanesiyle kendilerini kandırıp kimsenin olmadığı yerlerde kulaklarındaki küpelerini aldığını söylediğini belirtti.

Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, aldıkları eşkal bilgileri doğrultusunda şüphelileri yakalamak için bölgede araştırma başlattı.

19 Mayıs Mahallesi'nde bir aile polise, 6 yaşındaki kızları M.B'nin küpesinin benzer yöntemle çalındığı yönünde ihbarda bulunması üzerine bölgeye giden ekipler, şüpheli biri kadın 2 kişiyi yakaladı.

Evli oldukları öğrenilen şüpheliler Y.G. ve eşi T.G. sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan Y.G. tutuklandı, eşi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bir kuyumcunun güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde, şüpheliler, 2 yaşındaki çocuklarıyla iş yerine geliyor. Görüntüde, şüphelilerden T.G'nin yanında getirdiği bir çift küpeyi kuyumcuya verdiği, çiftin parayı alarak iş yerinden uzaklaştığı yer alıyor.

Sayfa Yükleniyor...