Özalp ilçesinde bulunan Mustafa Muğlalı Kışlası içindeki 2. Hudut Tabur Komutanlığı atış poligonunu çevreleyen tel örgülerin dışında çocukların oynadığı sırada bir patlama meydana geldi.

İlişkili Haberler


Patlamada 2'si ağır 6 çocuk yaralandı. Özalp Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan yaralılardan 5'i ambulansla, durumu ağır olan Olcay Akyürek ise hava ambulansı ile Van'a sevk edildi.

Olcay Akyürek, ambulans helikopterle getirildiği Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'nde yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Diğer ağır yaralı Nurullah Erçiçek (10) ile çeşitli yerlerinden yaralanan Yunus Yaman (12), Seyfullah Erçiçek (12), Doğukan Meşe (13) ve Rıdvan Coşan isimli çocukların Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesindeki tedavileri sürüyor.

Patlamanın ardından Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme ekipleri, söz konusu bölgeyi güvenlik çemberine alarak çalışma başlattı.

BAŞKAN DURMAZ: ETRAFTA PATLAYICILAR VAR
Olayla ilgili NTV’ye bilgi veren Özalp Belediye Başkanı Murat Durmaz, “Patlamanın olduğu yer, askeri güvenlik tellerinin bir metre yakınında bulunuyor. Askerler bölgeye olaydan üç saat sonra geldi, umursamadan geri gitti. Etrafta halen mavi-yeşil renkli patlayıcılar var" dedi.