Bursa'nın İnegöl ilçesinde kamyon şöförlüğü yapan 36 yaşındaki Cihan Eren, 23 yaşındaki eşi Hatice Eren' ile tartıştı. Evde bulunan 5 yaşındaki Kızı Sıla ile 3 yaşındaki Ela'yı, oturma odasına kapatan Cihan Eren, yatak odasındaki 6 yıllık eşini başına tabanca ile ateş ederek öldürdü. Yakınlarına telefon ile haber veren Cihan Eren jandarmaya teslim oldu.

İnegöl'ün Hasanağa Mahallesi'nde oturan Cihan Eren bu sabah saat 07.00'de ailevi nedenlerden dolayı eşi Hatice Eren ile tartıştı. Gürültü üzerine kalkan kızlarını oturma odasında koyup kapıyı kapatan Cihan Eren daha sonra ruhsatsız olduğu öne sürülen tabancası ile yatak odasında bulunan eşi Hatice Eren'i başına yakın mesafeden ateş ederek öldürdü.

CİNAYET İŞLEDİKTEN SONRA AKRABALARINI ARADI

Cinayet sonrası cep telefonu ile aynı mahallede oturan akrabalarına haber veren Eren, tabancayı dereye atıp jandarmaya teslim oldu. Bu sırada gelen Eren'in akrabaları evlerinin oturma odasında oynayan ve yaşananlardan haberdar olmayan Sıla ve Ela isimli kardeşleri evden uzaklaştırırken, Hatice Eren'in cansız bedeni ise otopsi yapılmak üzere Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.

Olayla ilgili soruşturmaya başlandı. Cihan Eren'in dereye attığı tabanca İnegöl İtfaiye ekipleri tarafından bulunup jandarmaya teslim edildi.

Verdiği ifadesinde, "ailevi nedenlerden dolayı eşimi öldürdüm" diyen Cihan Eren, ifadesi alındıktan sonra "kasten adam öldürmek" suçundan adliyeye çıkartılacak.