Santralistanbul ve showhow işbirliğiyle 23-24 Temmuz tarihlerinde üçüncüsü gerçekleşecek sun.day.sky rengarenk bir hafta sonu ile kentlileri ağırlamaya hazırlanıyor.

Eski plakları rahatça karıştırabileceğiniz Plak Pazarı bu sene DEform-E, Doublemoon, Vintage Records, ZOLTAN ve Kurgu Sahaf’ın geniş koleksiyonunu önünüze seriyor olacak. Lounge Fm’den Berke Yavuz, Radyo Babylon’dan fasitdaire, Harun İzer, DEform-E ve Ertan Kurt gün içerisinde DJ setinin başında olacak. Ayrıca gün içerisinde Tamirane’de funky caz müzik ile kentin tam ortasında stresinizden arınırken akşam saatlerinde ana sahnede Gevende ve İmer Demirer Quartet ile kendinizi müziğin büyülü etkisine kaptıracaksınız.

İlginç tasarımlar Bazaar Alanı’nda
‘Bazaar’ alanında birbirinden ilginç tasarımcıların farklı tasarımları standlarda katılımcıları bekliyor olacak. Aponiastore, Asu Aksu, Boa, Bugga, Candybags, Chedeliko, Hande Bilten, Melt’m, Oli Bastiani, santraldükkan, Şehnaz Gider ve daha birçoğu sizi standlarda karşılıyor olacak.

Yaşayan Kütüphane sun.day.sky’da
Bu sene festivalde normal bir kütüphane gibi çalışan, her insanın bir kitap olduğu Yaşayan Kütüphane sizleri bekliyor.

Kentin çocuk canlısı festivali yine çocukları unutmuyor!
limangoKIDS Çocuk Alanı çocuklara, araştırdıkları, keşfettikleri ve Leonardi oyuncakları ile oynabildikleri yaratcı ve dinamik bir oyun alanı sunuyor. Ayrıca çocuklar festival boyunca santralatölye ekibi tarafından düzenlenen atölyelere katılarak eğlenceli vakit geçirebilecek.

Alanı renklendiren diğer etkinlikler
Festival alanında İstanbul Riders, motorsiklet meraklılarına motorsiklet deneyimi yaşatırken be positive ekibi, jonglör, kukla ve ateş oyunlarıyla ‘Özgür Hisset Alanı’nı güzelleştirecek. Martı Uçurtma Kulübü’nün katkılarıyla düzenlenen Uçurtma Alanı’nda ister kendi uçurtmanızı uçur, isterseniz de sun.day.sky uçurtmanızın gökyüzünde süzülmesini seyredin. Ayrıca, Oyunun Ruhu Derneği ile Ultimate Frizbi maçlarına hazır olun.

Enerji Müzesi kapılarını açıyor
Festival boyunca İstanbul’un ilk termik elektrik santrali olan Silahtarağa Elektrik Santral’inin korunarak dönüştürüldüğü Enerji Müzesi festival boyunca kapılarını açık tutuyor olacak. Bu süre içerisinde müzedeki Ana galeri’de sergilenen “20. Yüzyılın 20 Modern Türk sanatçısı” ve Galeri 1’de sergilenen “Arazi üzerine: Kolombiya’da Çağdaş Sanat” sergilerini gezebilirsiniz.