Colin Firth Oldboy'un kötü adamı oldu

'Zoraki Kral' ile 'En İyi Erkek Oyuncu' Oscar’ını kazanan Colin Firth, 'İhtiyar Delikanlı'nın yeni çevriminde 'kötü adam' olacak.

15.11.2011 - 13:36

Colin Firth Oldboy'un kötü adamı oldu

Güney Kore sinemasının usta isimlerinden Chan-wook Park'ın tüm dünyada ses getiren filmi 'Oldboy'un yeniden çeviriminde kötü adam rolünü Colin Firth oynayacak.

Geçen yıl ‘Zoraki Kral' (The King Speech) ile ‘En İyi Erkek Oyuncu’ Oscar’ını kazanan Colin Firth, Spike Lee’nin yöneteceği film için görüşmelere başladı.

Firth, eğer teklifi kabul ederse filmde Josh Brolin’in canlandıracağı başrol karakterinin karşısında Adrian isimli kötü karaktere hayat verecek.

Uyarlama senaryosu Mark Protosevich tarafından kaleme alınan ‘Oldboy’un çekimlerine önümüzdeki yılın ilk aylarında başlanması bekleniyor.

Güney Kore yapımı filmin hikayesi şöyle: Oh Dae-su, bir gün kendisini küçük karanlık bir hücrede bulur. Oraya kimler tarafından ve niye kapatıldığını bilmeyen adamın dünyayla bağlantısı sadece hücresindeki küçük televizyondur. Haberlerde karısının öldürüldüğünü duyunca olayla bağlantısı olduğu düşünüldüğü için kapatıldığını anlar.

15 yıl sonra, serbest bırakılan adam, ailesini öldüren kişileri bulmaya ve kendisini oraya kapatanlardan intikam almaya karar verir.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...