Comme des Garçons’dan Louis Vuitton çantalar

Bu araların en verimli moda evlerinden Comme des Garçons’un Eylül ayındaki H&M koleksiyonu sabırsızlıkla beklenirken, markanın sahibi Rei Kawakubo’dan bir atak daha geldi. Louis Vuitton için tam 6 farklı çanta tasarımı yapıldı.

Haberler 23.02.2009 - 21:20

Comme des Garçons’dan Louis Vuitton çantalar

1978’de Japonya’da moda evini açan Kawakubo için Louis Vuitton’un farklı bir önemi var. Çünkü Kawakubo LV moda evinden tasarım açısından oldukça etkilenmiş.

Comme des Garçons moda evinin yaratıcılık kraliçesi Rei Kawakubo, bu ilhamla LV için 6 farklı modelde limitli sayıda çanta tasarladı.

Bir çantanın uzunlu kısalı 8 sapı var. İki sapı olmasını beklediğiniz ufak gece çantalarının ise birer tane kalın sapı var. Biçimlerle farklı şekilde oynayan tasarımcı, ortaya alışılmadık formlar çıkartmış.

Kawakubo çantalar hakkında şunları söylüyor; “Bunlar Japonya’da Louis Vuitton’un 30 yılını kutlamak için tasarlanmış parti çantaları. Tasarlarken LV’nin geleneksel konseptini aynı olarak bıraktım, fakat bazen iki sap tek sapa, bazen de iki sap 8 sapa dönüştü. Bu benim için LV’nin tasarım geleneğine ve mirasına katılmak adına oldukça heyecan verici bir fırsat oldu.”

Speedy ve Alma modelleri dışındakiler Tokyo’da sadece özel siparişle satılacak. Comme des Garçons mağazalarında Louis Vuitton’a ayrılmış yerlerde müşteriler gelerek istedikleri çantayı sipariş verecekler. Ancak bir dahaki seferde çantayı satın alabilecekler. Telefon ve İnternet siparişleri alınmayacak. Lükse getirilen yeni bir anlayış ve bakış açısıyla Comme des Garçons mağazalarındaki Louis Vuitton’lar, Eylül başından Aralık ortasına kadar ulaşılabilir olacak.

Sayfa Yükleniyor...