NTV

Contemporary'de onur sanatçısı Komet

Türkiye

24-27 Kasım'da sanatseverlerle buluşacak Contemporary İstanbul Fuarı'nın bu yılki onur sanatçısı ressam Komet.

Çağdaş sanat fuarı Contemporary İstanbul, 24-27 Kasım tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacak.

Modern ve güncel sanat etkinliği olan Contemporary İstanbul, 4 gün boyunca ulusal ve uluslararası galerileri, dünyanın hemen her yerinden gelecek sanatçıları, koleksiyonerleri, müze müdürlerini, küratörleri, sanat eleştirmenlerini, basın mensupları ve sanatseverleri, Lütfü Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı ve İstanbul Kongre Merkezi çatısı altında birleştirecek.

Ana etkinliğinin yanı sıra fuarda tartışma panellerinden, sergilere kadar birçok yan etkinlikler ve sanat projeleri gerçekleştirilecek.

Fuar, bu yıl iletişim araçları iPhone ve iPad'den takip edebilecek, etkinlikteki tüm yenilikler 20 Kasım'dan itibaren iPhone ve iPad dergisi iFest'in Contemporary İstanbul'a özel içeriğinde yer alacak.

Sanatseverlerin, fuara katılacak 90 galeriye ait 526 sanatçı ve 3 binden fazla çağdaş sanat eserini daha yakından tanımak ve daha birçok yenilikten haberdar olmak için iFest'i kullanabilecek.

Dileyenler, interaktif içeriğe sahip olan iFest ile tüm galerilerin listesine, sanatçı bilgilerine, fuarda gerçekleştirilecek röportajlara, en güncel videolara, konferans programının yanı sıra etkinlik detaylarına, partilere, makalelere, fuarın resmi dergisi ICE Magazine'deki en özel içerik ve röportajlara ulaşılabilecek.

Fuarın bu yılki onur sanatçısı ressam Komet olacak. Komet'in 70. yaşı ''O değilse başkasıdır – Esrarengiz'' başlıklı bir sergiyle kutlanacak.

İlk kez sergilenecek yapıtlarla beraber sergide 20'den fazla esere yer verilecek.

Bu yılki yeniliklerden diğeri de küratör Selin Turam tarafından hazırlanan bir seçki ile ziyaretçiler birçok farklı projeyi ve yapıtı bir arada görebilecekler.

Dünyadan ve Türkiye'den önde gelen isimlerin çağdaş sanatın bugünü ve yarınını tartışacağı panellerinin yanı sıra fuarın ''Yeni Ufuklar'' bölümünde Körfez bölgesi ülkelerinden Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt ve Suudi Arabistan da 6 sanat galerisiyle yer alacak.