Cook'un Çin albümünden

Apple’ın CEO’su Tim Cook, şirketinin patent kavgalarını çözümlemek ve denetime tabi tutulan fabrikalarını ziyaret etmek için Çin’e gitti.

29.03.2012 - 18:04

Cook'un Çin albümünden

Tim Cook’un Çin ziyaretinde en çok çalışan kişi şüphesiz özel fotoğrafçısı oldu. Birkaç gün önce Çin’e gelen ve ilk olarak üst düzey politikacılarla bir araya gelen Cook, yerel sosyal medya sitelerinde en çok fotoğrafı dolanan insanlardan biri haline geldi.


İlk olarak Çin Başbakan Yardımcısı Li Keqiang ve Pekin belediye başkanıyla görüşen Cook, daha sonra programındaki ziyaretlere başladı. İki Apple Store mağazası, China Unicom (CHU) ve China Telecom (CHA) merkezlerini ziyaret eden Cook, dünyanın en büyük mobil telekomünikasyon ağına sahip olan China Mobile’a (CHL) uğramadı.

COOK, FOXCONN FABRİKASINDA
Cook’un ziyaretinde en çok dikkati çeken duraklardan biri, şüphesiz Zhengzhou Teknoloji Parkı’ndaki Foxconn’un yeni iPhone fabrikası oldu. 120 bin kişinin çalıştığı teknoloji tesislerindeki fabrikasını sarı bir yağmurluk ve plastik bir şapkayla gezen Cook’un fotoğrafları, Apple tarafından kamuoyuna dağıtıldı. Fotoğraflarda, Cook’un çalışanlarıyla yakından ilgilendiği görüldü.

Cook, Çin’deki faaliyetlerini her yönden geliştirmek istediklerini belirterek, “Çinlilerle işbirliğimizi geniş çaplı olarak artırmak ve faaliyetlerimizi daha yasal ve dürüst bir yapı içinde devam ettirmek istiyoruz” dedi.

Forbes, Cook’un fotoğraflarından şu yorumu çıkardı: “Steve Jobs’ın Çin’deki fabrikaları neden hiç ziyaret etmediği belli oldu. O hiç bir zaman sarı bir yağmurluk ve sarı şapkayla görüntülenmek istemezdi.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...