Çöpe toprak döküldü, maça devam!

Rize'de çöp kokusunun iptal ettirdiği maçın oynanaması için çöplerin üzerine toprak döküldü ve karşılaşmanın aynı stadda oynanması kararı alındı.

28.03.2012 - 11:47

Çöpe toprak döküldü, maça devam!

Geçtiğmiz hafta sonu, stadın yanı başındaki çöp alanından çıkan koku nedeniyle ertelenen amatör lig maçı, aynı stadda oynanacak.

Olay geçen pazar yaşanmış, merkeze bağlı Çaykent beldesindeki Çaykent Stadı'nda yapılması planlanan Salarhaspor ile Çayeli Haytefspor maçı hakem tarafından ertelenmişti.

Gerekçe, stadın yanı başındaki çöp alanından yükselen kokulardı. Rize Futbol Tertip Komitesi Başkanlığı'ndan bugün, olumsuzlukların ortadan kalktığı ve maçın aynı stadda oynanacağı yönünde bir açıklama geldi.

İlk günden itibaren olayın takipçisi olduklarını ve müsabaka oynanmasında engel bir durum olmadığını tespit ettiklerini belirten Komite Başkanı Bilal Karafazlıoğlu, "Maçın 4 Nisan 2012 tarihinde saat 14:00'te Çaykent Stadı'nda oynanmasına ve bundan sonra Salarhaspor'un müsabakalarını kendi sahasında yapmasına karar verilmiştir'' nda bulundu.

ÇÖPLERİN ÜZERİNE TOPRAK DÖKÜLDÜ
Stadın yanı başındaki çöp alanının akıllarda yarattığı soru işareti ve olmusuzluğun nasıl ortadan kalktığıyla ilgili, Rize Belediyesi Temizlik İşleri Sorumlusu Kadir Kazancı ntvmsnbc'ye konuştu.

Stadın da içinde bulunduğu yerin hafriyat alanı olarak kullanılan bir bölge olduğunu belirten Kazancı, "Belediye olarak çöplerimiz için bir tesisimiz var. Çöpler buradan Trabzon'daki atık merkezine gönderiliyor. Olumsuz hava koşulları nedeniyle araçlarımız zaman zaman tesise ulaşamıyor ve çöpler, daha sonra alınmak üzere bu bölgeye dökülüyor. Başkanımızın talimatıyla stadın yanında hiçbir belediyenin tasvip etmeyeceği bir görüntüye neden olan yer toprakla kapatıldı. O görüntü de, çalışanlarımız tarafından anlık verilen yanlış bir kararla ortaya çıkmıştı" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...