Çöp arıtma tesisinde kesik bacaktan sonra kol da bulundu

Adana'da çöp ayrıştırma tesisinde iki kesik bacağın ardından bir de kesik kol bulundu. Mersin'de de denizde kolları ve bacakları kesilmiş gövde bulundu. Ceset parçalarının aynı kadına ait olabileceği değerlendiriliyor.

Haberler - Anadolu Ajansı 06.12.2016 - 15:37

Çöp arıtma tesisinde kesik bacaktan sonra kol da bulundu

Adana ve Mersin'de bir kadına ait olduğu tahmin edilen üç ceset parçası bulundu.

Alınan bilgiye göre, merkez Sarıçam ilçesi Gültepe Mahallesi'ndeki Büyükşehir Belediyesine ait katı atık bertaraf tesisinde 3 gün önce çöplerin arasında kesik iki bacağın bulunmasıyla ilgili soruşturma sürüyor.

Adana Emniyet Müdürlüğünce olayın aydınlatılması için Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği bünyesinde özel ekip oluşturuldu.

Özel ekip, tesisteki incelemeleri sırasında kesik bir kol buldu.

Öte yandan, ekip, 30 mahalledeki 500'e yakın çöp konteynerini ve kentin farklı bölgelerindeki 350 güvenlik kamerası görüntülerini de incelemeye aldı.

MERSİN'DE DE CESET PARÇALARI BULUNDU

Bu arada, Mersin'in Silifke ilçesinde denizde bir kadına ait kafası, kolları ve bacakları kesilmiş gövde bulundu.

Katı atık tesisinde bulunan kesik kol ve bacaklar ile denizden çıkartılan gövde incelenmek üzere Adana Adli Tıp Kurumuna götürüldü. 

DNA TESTİ YAPILACAK

Üç parçanın da aynı kadına ait olup olmadığı, DNA eşleşmesiyle ortaya çıkacak.

Merkez Sarıçam ilçesindeki katı atık bertaraf tesisinde 3 Aralık'ta işçiler, çöplerin arasında iki bacak bulmuştu. Görevlilerin haber vermesi üzerine tesise sevk edilen polis ekipleri inceleme başlatmıştı.

Sayfa Yükleniyor...