Çorlu'da ÇYDD ve ADD dernekleri arandı

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde ÇYDD, ADD ve Memleket Sevdalıları adlı derneklerde arama yapıldı.

27.04.2009 - 22:56

Çorlu'da ÇYDD ve ADD dernekleri arandı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ile Çorlu Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipleri, Salih Omurtak Caddesi Gür Kılıçoğlu İş Merkezi'ndeki ADD, Vakıf İş Merkezi'ndeki ÇYDD şubesi ile aynı caddedeki Tekirdağ Memleket Sevdalıları Derneği'ninde yaklaşık 6 saat süren arama yaptı.

Polis ekipleri, ADD'de çok sayıdaki CD'ler ve yaklaşık 300 sayfalık yazılı evrak ile bilgisayar harddisklerine, Tekirdağ Memleket Sevdalıları Derneği'ndeki 2 dizüstü bilgisayar ile çok sayıda evraka ve ÇYDD'de de bilgisayar ve üye kayıtları ile çok sayıda evrağa el koydular.

Polis, imzaladığı tutanakların birer nüshasını dernek yöneticilerine teslim etti.

DEDEOĞLU: BU BÜTÜNLÜĞÜ KİMSE BOZAMAYACAK
ADD Genel Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Hakan Dedeoğlu, ADD'nin Trakya bölgesinde 70'e yakın şubesi bulunduğunu söyledi.

Dedeoğlu, Atatürk'ten, çağdaşlıktan ve demokrasiden yana olan Trakya bölgesinde, böyle bir arama yapılmasının üzüntü verici olduğunu söyledi.

Dedeoğlu, eğitim düzeyi yüksek olan Trakya halkının, hukuka, demokrasiye ve devletine bağlık noktasında geri adım atmayacağını vurguladı.

17 Mayıs'ta yapılacak mitingle ilgili çalışmaların da sürdüğünü belirten Dedeoğlu, ''Atatürkçülük'ten ve çağdaşlıktan yana olan insanlar biraraya gelerek bütünlük oluşturacak. Bu bütünlüğü kimse bozamayacak'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...