Corona virüslü kişi, tartıştığı komşusunun çocuğuna tükürdü

Diyarbakır'da, corona virüs testi pozitif çıkan bir kişi karantina olması gerektiği halde komşusu ile tartışmaya başladı. Kavganın alevlenmesiyle de Covid-19 tanısı konulan kişi tartıştığı kişinin çocuğunun yüzüne tükürdü.

DHA 25.10.2020 - 11:33

Corona virüslü kişi, tartıştığı komşusunun çocuğuna tükürdü

Diyarbakır'ı Bağlar ilçesinde çıkan tartışmada komşu çocuğunun suratına tüküren corona virüs hastası hakkında adli işlem başlatıldı.

Olay, Kaynartepe Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, aynı apartmanda oturan A.Ç, ile M.U. arasında henüz bilinmeyen nedenle sözlü tartışma çıktı. Tartışma sırasında A.Ç, M.U'nun kız çocuğu E.U'nun yüzüne tükürdü.

Komşuların tartışmasını gören apartman sakinleri ise polis ekiplerine ihbarda bulundu. Apartmana gelen Bağlar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri A.Ç. ile M.U.'nun kimlik sorgusu yaparak, ifadelerini aldı.

Ekipler, yaptıkları kimlik sorgusunda A.Ç'nin corona virüslü olduğu ve karantinada olması gerektiğini tespit etti. Bunun üzerine polisler, filyasyon ekiplerine bilgi verdi. Koruyucu kıyafetle olayın yaşandığı apartmana gelen filyasyon ekipleri A.Ç'yi karantinaya almak için yurda götürdü, kız çocuğu E.U'yu ise dezenfekte etti.

Öte yandan A.Ç. hakkında adli işlem başlatılırken, karantinayı ihlal etmekten 3 bin 150 TL idari para cezası da uygulandı.

VİDEO: YÜZÜNE TÜKÜREN KADINI İTİREK OTOBÜSTEN ATTI (ARŞİV)

Sayfa Yükleniyor...