Covid-19 hastası sürücü alkollü ve ehliyetsiz yakalandı

Bursa İnegöl'de trafik denetiminde durdurulan motosiklet sürücüsünün ehliyetsiz ve alkollü araç kullandığı tespit edildi. Aynı zamanda Covid-19 hastası olduğu ve karantinayı deldiği belirlenen sürücüye para cezası kesilirken, motosikleti otoparka çekildi.

DHA 13.09.2021 - 02:15

Covid-19 hastası sürücü alkollü ve ehliyetsiz yakalandı

Bursa'nın İnegöl ilçesinde trafik ekiplerince durdurulan motosikletin sürücüsünün karantinaya uymadığı, alkollü olduğu ve ehliyetsiz araç kullandığı belirlendi.

İnegöl Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği ekipleri, Cuma Mahallesi, Nuri Doğrul Caddesi üzerinde uygulama yaptı.

16 AAJ 397 plakalı motosikleti durduran ekipler, sürücü Ali F.'nin belgelerini kontrol ederken, alkol testi uyguladı. Yapılan test sonucu 1.10 promil alkollü olduğu ve üçüncü kez alkollü araç kullandığı ortaya çıktı.

MESAFE UYARISI

GBT sorgulamasında sürücünün Covid- 19 hastası olduğu ve karantinayı deldiğini tespit eden ekipler, mesafe oluşturdu. Ekipler sürücüye mesafe konusunda sık sık uyarılarda bulundu.

Sürücüye ehliyetsiz araç kullanmaktan 2 bin 699 TL, üçüncü kez alkollü araç kullanmaktan 2 bin 699 TL cezai işlem uygulandı. Ayrıca sürücüye 5 gün önce de alkollü araç kullanmaktan cezai işlem uygulandığı ortaya çıktı.

Sürücünün ehliyetine 5 yıl süreyle el konulurken, motosiklet ise çekiciyle otoparka çekildi.

Sürücü Ali F., "Siz haklısınız. Allah rızası için yapmayın. Daha 5 gün önce ceza yedim. Evim şurada, motosikleti bağlamayın eve götüreyim" dedi.

Sayfa Yükleniyor...