Cübbeli Ahmet de gözaltında

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü Karagümrük çetesine düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alındı. Sağlık kontrolünden geçirilen Ünlü adliyeye sevk edildi.

09.12.2011 - 10:46

Cübbeli Ahmet de gözaltında

"Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki sağlık kontrolünün ardından Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne getirildi. Ünlü'nün Karagümrük çetesine yönelik operasyonda bu sabah gözaltına alındığı öğrenildi. Öğle saatlerinde Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne getirilen Ünlü, hâkim ve savcıların kullandığı protokol kapısından içeri sokuldu. Ünlü’nün görüntüsünün alınmaması için giriş kapısının önü çevik kuvvet polisi ile perdelendi

Sivil polis aracı ile adliyeye getirilen Ünlü’nün üzerinde cübbe, kafasında yeşil takke ve elinde yeşil tesbih olduğu görüldü. Ünlü’nün koruması ve şoförü de geçtiğimiz gün aynı operasyon kapsamında gözaltına alınmıştı. Bu arada İstanbul Emniyeti’nin Karagümrük çetesine yönelik operasyonda gözaltına alınan şüpheliler Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne getirildi.

"Karagümrük çetesi" olarak bilinen ve halen cezaevinde olan Nuri ve Vedat Ergin’in ağabeyi Nejat Ergin’in de aralarında olduğu şüphelilerin İstanbul Organize Şube’deki işlemleri tamamlandı. Aralarında eski Türkiye Güzeli Neslihan Önder’in de olduğu 11 şüpheli bugün sabah 08.20’de Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne getirildi. Şüpheliler, sağlık kontrolünün ardından Savcı Mehmet Ali Uysal tarafından sorgulanacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...