Saraçoğlu Mahallesi'nde oturan 13 yaşındaki Fatma Nur Gül, elektrik direği için açılan 1.5 metrelik çukura düştü.

Gül, yakınları tarafından düştüğü yerden kurtarılmaya çalışıldı. Ancak başarılı olunamayınca itfaiye ekiplerinden yardım istendi.

Kız çocuğunun kurtarılması için iş makinesiyle çukurun etrafı kazıldı. Sağlık görevlileri tarafından serum takılarak damar yolu açılan Fatma Nur Gül için görevliler seferber oldu. Bir itfaiye görevlisi, moralini yüksek tutması için küçük kızla şakalaştı.

İtfaiye görevlisinin verdiği suyu içen Fatma Nur, bir yandan da iş makinesinin çalışmasını takip etti. Başına berat takılan Fatma Nur’un yüzü de plastik kalkanla korundu.

Zaman zaman ağlayan küçük kız, yardım çalışmalarını izleyen gazetecilere el salladı.

Beton çukurun etrafı genişletildikten sonra Fatma Nur’u iple bağlayan görevliler, küçük kızı yavaş yavaş yukarıya doğru çekmeye çalıştı.

Görevlilerin zorlanması üzerine Fatma Nur, babasına “Baba yapamayacaklar” diye bağırdı.

Yaklaşık iki saatlik operasyonun ardından çukurdan çıkartılan Fatma Nur, çalışmalar esnasında kendisine sürekli ''seni kurtaracağım'' diyen itfaiye görevlisini öperek teşekkür etti.

Ambulansta ilk müdahalesi yapılan Fatma Nur, Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Fatma Nur’un annesi, kızının arkadaşından ödev almaya gittiğini belirterek, “Koşarken önünü göremeyince çukura düşmüş” diye konuştu.

Öte yandan, hiçbir önlem alınmayan çukurun olayın ardından toprakla kapatılığı görüldü.