Çukurca'da roketli saldırı: 1 asker şehit oldu

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde, askeri üsse yönelik roketli saldırıda bir asker şehit oldu. Çukurca kırsalında yürütülen operasyonlarda ise, patlayıcı yüklü bir minibüs imha edildi. Van ve Bingöl'de operasyonlar vardı.

NTV Haber - Anadolu Ajansı 10.02.2018 - 09:03

Çukurca'da roketli saldırı: 1 asker şehit oldu
Arşiv

Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki Zer Tepe üs bölgesine PKK'lı teröristler roketli saldırı düzenledi. Saldırıda Sözleşmeli Er İlker Ağçay şehit oldu.

TSK'den yapılan bilgilendirmede şunlar kaydedildi:

"9 Şubat 2018 tarihinde Hakkari/Çukurca Zer Tepe Üs bölgesine bölücü terör örgütü mensupları tarafından gerçekleştirilen roketli saldırı sonucunda bir kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, şehidimizin kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz."

Acı haberi Kocaeli'deki ailesine sağlık ekiplri eşliğinde verildi. 27 yaşındaki şehidin evlilik hazırlığı yaptığı öğrenildi.

Hakkari'nin Çukurca ilçesi Zer Tepe üs bölgesine bölücü terör örgütü mensupları tarafından gerçekleştirilen roketli saldırıda şehit olan Piyade Sözleşmeli Er İlker Ağçay'ın cenazesi, Kocaeli'nin Gebze ilçesine getirildi.

Van'dan uçakla İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na nakledilen Ağçay'ın Türk bayrağına sarılı naaşı, daha sonra cenaze aracıyla Kocaeli'nin Gebze ilçesine taşındı.

Şehidin naaşı, askerlerin omuzlarına alınarak Gebze Fatih Devlet Hastanesi morguna konuldu. Bu sırada şehidin yakınları gözyaşlarına hakim olamadı.

Şehit Piyade Sözleşmeli Er İlker Ağçay'ın cenazesi bugün öğle vakti Gebze ilçesinde düzenlenecek törenle toprağa verilecek.

PKK'YA AİT SIĞINAK İMHA EDİLDİ

Çukurca kırsalında sürdürülen operasyonlarda ise güvenlik birimlerine yönelik saldırılarda kullanılacağı belirtilen patlayıcı yüklü bir minibüs imha edildi.

PKK'lı teröristlerin kullandığı üç sığınakta da 60 kalaşnikof silah ve yaşam malzemesi bulundu.

Bir operasyon da Van'ın Çatak ilçesi kırsalında vardı. Teröristlere ait 4 mağara tespit edildi. Çok sayıda mühimmat ve yaşam malzemesi bulundu.

Bingöl'ün Kiğı ve Karlıova ilçesinde düzenlenen operasyonlarda, 8 el bombası, çok sayıda mermi, roketatar mühimmatı ve bomba yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi.

AFRİN'DEKİ TERÖR HEDEFLERİ BÖYLE VURULDU

Sayfa Yükleniyor...