Adana'da bir çocuğun sulama kanalına düştüğü ihbarı üzerine başlatılan arama çalışmaları sonunda çocuğun cesedi bulundu.

Alınan bilgiye göre, Büyükşehir Belediyesi Cankur ekiplerinin 6. Kolordu Komutanlığı yakınlarındaki bir sulama kanalına giren 13 yaşındaki Cumali Duman adlı çocuğun kaybolduğu ihbarı üzerine başlattığı çalışmalar sonunda çocuğun cesedine Kazım Başer Köprüsü ayaklarında ulaştığı bildirildi.

Merkez Yüreğir ilçesi Yavuzlar Mahallesi 4170 sokakta oturan Duman'ın, Albay İbrahim Karaoğlanoğlu İlköğretim Okulu 7'nci sınıf öğrencisi olduğu öğrenildi.

Cumali Duman'ın öğleden sonra arkadaşları ile gezmeye gittiği ve serinlemek için kanala girdiği sırada kaybolduğu ileri sürüldüSualtı Grup Amirliği'ne bağlı dalgıç polisler suyun altında çocuğu ararken, diğer polisler de arama çalışmalarına kanalın her iki kıyısından destek verdi.

Polis arama çalışmaları sırasında kanal boyunca devam ederken, tren yolunda çekimleri süren ''James Bond'' filminin setine girmek zorunda kalmıştı.

Arama çalışmaları nedeniyle filmin çekimlerine ara verilmiş, arama çalışmalarını takip eden basın mensupları ile film setinin güvenlik görevlileri arasında tartışma yaşanmıştı.