Cumhurbaşkanı da sis mağduru

Atatürk Havalimanı'nda sabah saatlerinde etkili olan sis nedeniyle birçok uçak başka yere yönlendirildi, çok sayıda sefer de iptal edildi. Cumhurbaşkanı Gül’le görüşecek Kosta Rika Cumhurbaşkanı 4 saat uçak bekledi.

Anadolu Ajansı 25.11.2009 - 11:15

Atatürk Havalimanı'da 05.15-09.10 saatleri arasında etkili olan yoğun sis nedeniyle görüş mesafesi zaman zaman 100 metrenin altına düştü.

Görüş mesafesinin düşmesi ile toplam 36 uçak, Atatürk Havalimanı'ndan başka hava alanlarına yönlendirildi.

Sabah saatlerinde yaklaşık 4 saat etkili olan yoğun sis nedeniyle Türk Hava Yolları’nın (THY) 45 dış ve iç hat seferi de iptal edildi.

Saat 09.10'dan itibaren sisin dağılıp görüş mesafesinin artması üzerine havalimanında iniş ve kalkışların normale döndüğünü ve hava trafiği açısından bir sorun yaşanmadığı öğrenildi.

Bu arada, çok sayıda uçak seferi de halen gecikmeli olarak gerçekleştiriliyor.

CUMHURBAŞKANI 4 SAAT UÇAK BEKLEDİ
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün davetlisi olarak Türkiye'de bulunan Kosta Rika Cumhurbaşkanı Oscar Arias, saat 08.00'de İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Ankara'ya gitmek için Devlet Konukevi'ne geldi.

Konuk Cumhurbaşkanı Arias, sabah saatlerinde etkili olan sis nedeniyle Ankara uçak seferinin iptal edilmesi üzerine yaklaşık 4 saat Devlet Konukevi'nde uçuş için bekledi.

Arias daha sonra THY'nin tarifeli uçağıyla saat 12.15'te Ankara'ya hareket etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...