Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, çeşitli temaslarda bulunmak ve partisinin 6'ncı olağan il kongresine katılmak için Bayburt'a geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bayburt'ta yaptığı konuşmada, "İnşallah 2020'ye kadar Gümüşhane ve Bayburt illerimize hizmet verecek olan havaalanımızı bitireceğiz. Bu havaalanımızla birlikte artık Gümüşhane'nin, Bayburt'un uzun yol sıkıntısı aşılmış olacak" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları; Hem değişim hem de yenilenmenin adımlarını atıyoruz. Kendimizi günün şartlarına ve geleceğin ihtiyaçlarına göre yenilemekten asla korkmayız. Hizmet için makamlar birer araçtır. Bunun amaç haline getirilmesine rıza göstermeyiz. Biz değişim dedikçe kadrolarımızı söylemlerimizi politikalarımızı yeniledikçe adeta birilerinin uykusu kaçıyor. Bir avuç millet düşmanının ülkemizin ortak değerlerini sömürmesine sessiz kalmayacağız. Türkiye, cumhuriyet kazanımlarından asla geri adım atmayacak.

Bugüne kadar bize yapılan saldırıları gizleyemedikleri bir sevinçle karşılayanların, işin içine Atatürk de dahil edilince meselenin gerçek yüzünü anlamış olduklarını ümit ediyorum. Bu çerçevede yapılan açıklamaları da olumlu buluyorum.

Ülkemiz muasır medeniyet yolculuğuna devam ediyor. 2019 yaklaştıkça Türkiye'ye çelme takmak isteyenlerin operasyonları da artacaktır. 15 yıllık AK Parti iktidarında Türkiye üç kat büyüdü. Bizi devre dışı bırakmadan ülkemizi durduramayacaklarını bildikleri için bizi hedef tahtasına oturtuyorlar. Mesele şahıs, parti meselesi değildir, hedef Türkiye'dir. Türk milletidir. Önümüzdeki dönemin çok daha çetin sınamalarla geçeceğini tahmin etmek zor değil. Bağımsızlığımıza sahip çıkarken yatırımlarımıza da devam ediyoruz. Artık IMF'in kağısında bekleyen bir Türkiye yok.