Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'den gelen tepkiye Fildişi Sahili'nden yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Batı Afrika turunun ilk durağı olan Fildişi Sahili Başkanlık Sarayı’nda resmi törenle karşılandı.

Devlet başkanı Alassane Vattara ile bir araya gelen Erdoğan, görüşmenin ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Cumhurbaşkanına, "Anayasa Mahkemesi kararıyla ilgili sözlerini nedeniyle, Anayasa Mutabakat Komisyonu masasına oturmayacağını açıklayan CHP'nin tutumu soruldu.

"Bu tutum üzerinde fazla konuşmaya gerek yok" diyen Erdoğan,"Zaten CHP Anayasa Mutabakat Komisyonu'ndan çekilmedi mi? Orda duruyor mu?" ifadelerini kullandı.

SURİYE'DEKİ ATEŞKES 

Suriye'deki ateşkesi de değerlendiren Erdoğan, "Suriye'nin genelinde şu anda ateşkes yoktur ve orada yine aynı şekilde saldırılar, mevzi mevzi ne yazık ki devam etmektedir" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı, sığınmacı akının en yoğun olduğu ülkenin Türkiye olduğunu söyledi ve "Biz, onlara kapılarımızı kapatmadık, Batılı ülkeler gibi de kapatmıyoruz da. Halbuki mali imkanlara bakarsak, onların mali imkanları bizden çok daha iyi. Ama onlar 'asla' diyor, kabul etmiyorlar ve kapılarından içeri sokmuyorlar" sözleriyle Batılı ülkeleri eleştirdi.