Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Gaziantep İl Kongresi'ne katıldı. AK Parti Genel Başkanı Erdoğan kongrede konuşma gerçekleştirdi.

Erdoğan "İhtiyaç olduğu anda, sefer görev emri çıktığı anda başta şahsım olmak üzere hemen yola çıkarız. 2021 terörist bugüne kadar etkisiz hale getirilmiş durumda" şeklinde konuştu. 

Fırat Kalkanı Harekatı'nın ardından 140 bin Suriyelinin ülkesine döndüğünü ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Afrin harekatıyla da birkaç yüzbin Suriyeli kardeşimiz ülkesine dönecektir" dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları; Müebbet, ağırlaştırılmış müebbet... Yüklü cezalarla bedel ödüyorlar, ödeyecekler. Elbette sağda solda kalmış kılıç artıkları olabilir. Onlar da eninde sonunda yakayı ele vermekten kurtulamayacaklardır.

Devletimiz de milletimiz de bu alçak örgütün mensuplarının kalemlerini kırmış, defterlerini dürmüştür. FETÖ ile mücadelede gelinen noktadan asla geriye dönüş söz konusu değildir. Bundan sonrası zaman işidir, süreç işidir.

Bu mücadelede kayıplarımız oluyor. Çukur operasyonlarında, 15 Temmuz'da, Fırat Kalkanı Harekatı'nda ve Zeytin Dalı Harekatı'nda şehitler verdik. 

Terör örgütleri küresel mücadelenin en alçak araçlarıdır.