Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ey Kosova'nın Başbakanı kimin talimatıyla bu adımı attın?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Pendik İlçe Kongresi'nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin'de 3 bin 821 etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

ntv.com.tr 31.03.2018 - 16:41 | Son Güncelleme : 31.03.2018 - 18:40

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ey Kosova'nın Başbakanı kimin talimatıyla bu adımı attın?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin İstanbul'da gerçekleştirdiği Olağan Kongre'de konuştu.

Kosova'da MİT'in 6 FETÖ mensubunu Türkiye'ye getirilmesi sonrası başbakanın talimatıyla Bakan ve İstihbarat Başkanı'nın görevden alınmasıyla ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı: 

"Milli İstihbarat Teşkilatımız, Kosova'da yaptığı operasyonla bunların (FETÖ) Balkanlardaki en üst düzey yöneticilerini paketledi. Ama üzüntüm var. Kosova'nın Başbakanı tuttu, istihbaratın başındaki kişiyle içişleri bakanını görevden aldı. Şimdi soruyorum, ey Kosova'nın Başbakanı, kimin talimatıyla sen böyle bir adım attın? Ne zamandan beri Türkiye Cumhuriyeti'ne darbe yapmaya gayret edenleri korumaya başladın."

"Türkiye'nin, aba altından sopa göstermelerle, tehdit kokan beyanatlarla, proje ürünü terör örgütleriyle, kirli ittifaklarla dize getirilemeyecek bir ülke olduğunu, hamdolsun 4-5 yılda defalarca ispatladık. 15 Temmuz gibi bir ihanetin dahi üstesinden gelebilen bu ülkeyi, Allah'ın izniyle durduracak bir güç tanımıyoruz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı'nda 3 bin 821 teröristin etkisiz getirildiğini de açıkladı.

Kongrenin yapılacağı salona gelmeden önce Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı konuşmasından satır başları:

"Enflasyonun anası da babası da faizdir. Bunu bilmeyenler de bilsin. Bunun aksini yapmaya kalkanlar da kusura bakmasın karşılarında beni bulurlar. Çünkü ekonomide her kötülüğün anası faizdir. Faiz zengini daha zengin yapar, fakiri daha fakir yapar. Bunu böyle bilmemiz lazım ve bunun da lobisi neresidir? Finans kuruluşlarıdır. Açık söylüyorum, devletin bankaları da bu işin içindedir."

"Türkiye büyümede ne yaptı? 7,4'le G-20 ülkeleri arasında 1 numara oldu, 1 numara. G-20 ülkelerinde kimler yok? Amerika'sı var, Çin'i var, Rusya'sı var, hepsi var. Bir numara Türkiye, 7,4. Ama çıkıyor birileri garip garip şeyler konuşuyor. 'Ekonomi şöyle, ekonomi böyle, dikkatli olmamız lazım.' Yahu dikkatli her zaman olacaksın zaten. Dikkatli olmadığın zaman en büyük trafik kazasını sen yaparsın. Tabi dikkatli olacaksın ama kendi ayağına da kurşunu sıkmayacaksın."

Sayfa Yükleniyor...