Cumhurbaşkanı Erdoğan Üsküdar'da konuştu

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nu eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''İstanbul'a belediye başkanı olamadı ama ana muhalefete genel başkan oldu. Şimdi o koltuğu korumak için paralel örgüte, terör örgütlerine bel bağlamış durumda'' dedi.

Anadolu Ajansı 26.05.2015 - 12:59

Cumhurbaşkanı Erdoğan Üsküdar'da konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da Üsküdar Belediyesi Toplu Açılış Töreni'nde konuştu.

"TÜRKİYE'NİN TÜM RENKLERİ İSTANBUL'DA TOPLANMIŞTIR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm hayatları boyunca İstanbul'a hizmet etmenin gayreti içinde olduklarını belirterek, "Bir pergel misali bir ayağımızı İstanbul'a sabitledik, diğer ayağımızla tüm Türkiye'yi, dünyayı, dost ve kardeşlerimizi kucaklamanın çabası içinde olduk" dedi.

İstanbul'un, medeniyetlerin, kültürlerin, kıtaların kavşak noktası olduğunu vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Türkiye'nin tüm renkleri İstanbul'da toplanmıştır. Bu şehirde her ilimizden, ilçemizden hatta köyümüzden bir kardeşimiz var. İstanbul'a meftun olmayan Türkiye'ye yabancılaşır. Dünyanın da tüm renklerini İstanbul'da bulmanız mümkündür. İstanbul'u tanımayan Üsküp'ten Kerkük'e, Bahçesaray'dan Medine'ye kadar koca bir coğrafyaya bigane kalır. Türkiye'nin kalbine giden yol İstanbul'dan geçer, İstanbul'un gönlünü fethetmekten geçer. Söylediklerinin İstanbul'da karşılığı olmayanların Türkiye'ye verecekleri hiçbir şey yoktur."

"İSTANBULLULARIN VURDUĞU SİLLENİN ETKİSİNİ HALA ÜZERİNDEN ATAMADI"

Erdoğan, siyasi tarihe bakıldığında bunun onlarca örneğinin bulunacağına işaret ederek, siyasi hayatlarına İstanbul'da başladıklarını söyledi.

Kendisini, önce İstanbulluların sonra da tüm Türkiye'nin kucakladığını anlatan Erdoğan, "İstanbul'un semtlerini dahi bilmeyen ama şehreminlik için aday olanın akıbetini biliyorsunuz. İstanbulluların vurduğu sillenin etkisini halen üzerinden atamadı. İstanbul'a belediye başkanı olamadı ama ana muhalefete genel başkan oldu. Şimdi o koltuğu korumak için siyasi mühendisliklere, paralel örgüte, terör örgütlerine bel bağlamış durumda. Bu işler böyledir. Şayet millet iradesiyle değil de operasyonla gelirsen, attığın her adımda önüne bir hesap koyarlar. Ömrün seni oraya getirenlere diyet ödemekle geçer" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 7 Haziran seçimleri öncesinde yine benzer siyaset mühendisliklerinin yapıldığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Daha düne kadar birbirlerine selam dahi vermeyen partiler, marjinal gruplar ve terör örgütleri bir anda aynı safta hizaya geçtiler. Bu milletin değerleriyle alay eden marjinaller, 'Ali'siz Alevilik' fitnesinin çıban başları, 28 Şubat heveslileri hepsi bir araya geldiler. Ana muhalefet partisi sıranın en başında. Arkasında milliyetçi olduğu iddiasındaki parti, hemen yanında da terör örgütünün güdümündeki parti. Paralel örgüt, bölücü örgüt, Çağlayan Adliyesi'nde savcımızı şehit eden terör örgütü ve Ermeni lobisi de hemen arkalarında yer alıyor."

"SEN NE ZAMANDAN BERİ AMERİKA'DAN BURAYA EL UZATMAYA BAŞLADIN?"

Bazı uluslararası basın kuruluşlarıyla Türkiye'deki "demokrasi sicili bozuk medya organları"nın bu kirli ittifakın reklamını, pazarlamasını yaptığını söyleyen Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:

"Çıkmış New York Times, benimle ilgili, 'Erdoğan'ın Türkiyesinde baskı var, şu var, bu var'... Ne baskısı var Neye dayanarak bunu söylüyorsun Sen bir defa haddini bil ya haddini bil. Sen ne zamandan beri Amerika'dan buraya el uzatmaya başladın? Haddini bil. Alışmışlar bunlar, 10 bin, 15 bin kilometre öteden dünyanın diğer ucunu idare etmeye. Artık böyle bir Türkiye yok. Artık eski Türkiye yok, artık yeni Türkiye var."

"BİZ AŞK İLE KOŞUYORUZ"

Erdoğan, vatandaşların istediği hastaneye gidebildiğini, istediği eczaneden ilacını alabildiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Sayın Kılıçdaroğlu, 6 sene SSK'yı yönetti. Kazançlı aldı, batırdı, iflas ettirdi. Haber kanalında izlediniz değil mi Belgeseli izlediniz. Rahmetli Savaş Ay'ın yaptığı, Ahmet Kaya'nın da arkada olduğu. Ya gülüyor ya. Orada o yavrunun kolu kesiliyor, o sırıtıyor. Kadıncağızın, affedersiniz rahmi alınıyor, yanlış. Sonra 'Senin böbreğini almamız lazım' diyorlar, bir de böbreğini alıyorlar. Gülüyor ya. Ondan sonra bir de '10 yıl önce daha iyiydi' diyor. Yani geri gittiğini de kabul ediyor. Zaten gericisin ya. Şimdi kalkmış, '4 yılda işsizliği sıfırlayacağım' diyor. Arkadan projeyi açıklıyor, '20 yıl sonra işsizlik yüzde 5'e düşecek' diyor. Bu ne menem iş Bu ne perhiz ne lahana turşusu Böyle şey olur mu?''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cumhuriyet tarihinde 79 yılda 6 bin 100 kilometre bölünmüş yol varken, 12 yılda 17 bin 600 kilometre bölünmüş yol yaptıklarını, 18 ay önce açılan Marmaray'la 73,5 milyon yolcu taşındığını söyledi.

Meselenin, inanmak meselesi olduğunu belirten Erdoğan, Muharrem Ertaş'ın "Aşk ile çalışan yorulmaz" sözlerinden alıntı yaparak, "Biz aşk ile koşuyoruz ya, aşk ile çalışıyoruz. Bize yorulmak yok. Biz Ferhat'ız Ferhat. Dağları delerek gidiyoruz. Onun için metrolar bizim, dağları aşmak bizim. Fatih karadan yürüttü, biz de denizin altından yürüyoruz" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...