Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü" dolayısıyla mesaj yayımladı.

İşçiler ve emekçilerin, ülkenin büyümesi ve istikrar içinde gelişmesi, belirlenen hedeflere ulaşması sürecinde önemli role sahip olduğunu vurgulayan Erdoğan, işçi ve emekçilerin çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve haklarına sahip çıkılmasının devletin her zaman öncelikli konuları arasında yer aldığını bildirdi.

Tüm dünyada, işçi ve emekçiler tarafından "birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü" olarak kutlanan 1 Mayıs'ın, çalışanların sorunlarının dile getirilmesine, çözüm yollarına ilişkin görüşlerin tartışılmasına vesile olduğunu belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

"Devletimizin çalışanlarımız, sendikalarımız ve sivil toplum örgütlerimizle iş birliği içinde yürüttüğü çalışmalar, ülkemizin daha parlak bir geleceğe yürüyüşünde büyük önem taşımaktadır.

Emekleri ve alın terleriyle ülkemizin refah düzeyinin yükselmesinde büyük pay sahibi olan çalışanlarımızın, üretimden gelen güçlerini kullanarak haklarını ararken, tüm toplumun desteğini almaya, birlik ve beraberlik içinde sürdürülecek çalışmalara öncülük etmeye de özen göstereceklerine inanıyorum.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün, provokasyonlardan uzak, şenlik havasında geçmesini, gerçekleştirilecek etkinliklerin barışın, kardeşliğin ve dayanışmanın güçlenmesine vesile olmasını diliyorum.

Bu anlayışla, işçi ve emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutluyor, tüm vatandaşlarımı en kalbi duygularımla selamlıyorum."