Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'un Sancaktepe ilçesinde mitingde halka hitap etti.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

CHP'nin İstanbul adayı diyor ki, AK Parti'li belediyelerde kültür merkezi, kreş yok. İstanbul'da bir aday tanıtımı yapmak istediniz nerede yaptınız Haliç Kongre Merkezi'nde yaptınız. Niye oraya geldiniz? Demek ki sizde yok. Bay Kemal bunları bilmez. Bay Kemal'in gönderdiği belediye başkan adayları hiç bilmez. 

CHP demek 94'te söyledim, çöp, çukur, çamur demektir. Şimdi buna İzmir'de adayımız çarpık yapılaşmayı eklemiş. Yani 4Ç. İstanbul'da çöp dağları var mıydı? Her taraf çamur deryası mıydı? Çöp dağlarını, çukurları yok ettik mi? Buralara suyu getirdik mi? Buraya bizler 180 kilometreden su getirdik. Avrupa yakasına da 140 kilometreden getirdik. İSKİ'nin tankerleriyle su kuyruklarını hatırlayın. Şimdi böyle bir durum var mı? Göreve geldiğimde 50 bin eve doğalgaz gidiyordu. Şimdi 6 milyon 500 bin eve doğalgaz gidiyor İstanbul'da. Bu Bay Kemal'in aklı bunları alır mı? Kağıthane'ye Kağıttepe diyen adamdır. Dün buraya gelmiş. Meydana çıkamaz ki. Adayı burayı çok iyi tanıyormuş. Tanısa ne yazar. Tanımak değil iş yapmak iş. 

"ANADOLU YAKASI'NIN EN BÜYÜK ŞEHİR HASTANESİNİ KURUYORUZ"

Sancaktepe'de Anadolu Yakası'nın en büyük şehir hastanesini kuruyoruz. 3 bin yataklı şehir hastanesini kuruyoruz. İhale hazırlıklarını yapyoruz. İhalesini yapıp hastanenin temelini atacağız. 

İlçemizde vatandaşlarımızın tapu sorunu vardı. Bunu yüzde 95 oranında çözdük. Kartal'da yaşadığımızı yaşamamak için tedbirimizi almamız lazım. Ne olur bize yardımcı olun? Kiranızı veriyoruz, vereceğiz. Yeter ki bu evler boşalsın. Biz de oraları yıkalım ve gönüllük esasına dayalı olarak yeni konutlarımızı yapıp halkımızı taşıyalım.

CHP, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne de karşı çıktı. Bunlar Marmaray'a da. Avrasya Tüneli'ne de karşı çıktılar. Ben Başbakan olana kadar belediyeler burs veremedi. Başbakan olunca burs işini direkt olarak Başbakanlığa bağladım. Şimdi de dedik ki, Kredi Yurtlar Kurumu'ndan burs ve krediyi veriyoruz. Her müracaat eden ama burs ama kredi. 

"ADAM HALA KABULLENMİYOR"

(Kılıçdaroğlu) Yeni bir şey diyor, Türkiye'nin beka sorunu yok diyor. Adam hala YPG'yi PYD'yi savunuyor. Oradan füzeler attılar, bizim insanlarımız şehit oldu. Adam hala kabullenmiyor.

Türkiye'de Kürdistan diye bir bölge var mı? Gelin bu teröristlerle beraber olmayın. Bay Kemal bunlarla omuz omuza dolaşıyor. 

Sebze-meyve fiyatlarında terör estirdiler ya. Tanzim satış yerleri kuralım dedik. Bir anda fiyatları yarı yarıya indirdik. Vatandaş teşekkür ediyor. Bay Kemal kuyruklar oluşmaya başladı diyor. Bunlar varlık kuyruğu."

"GEREKEN TALİMATI VERDİM, CHP SUİSTİMAL EDER"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ardından Eyüpsultan'da düzenlenen mitingde konuştu. Erdoğan'ın burada yaptığı konuşmadan öne çıkanlar ise şöyle:

"Rami Kışlası'na kütüphane yapıyoruz. Türkiye'nin en büyük kütüphanesi olacak. Eyüpsultan'da 12 yeni park, 4 yeni spor tesisi yaptık. Tapu sorununu büyük ölçüde çözdük. Özellikle Nişanca, Yeşilpınar ve Karadolap mahallelerimiz başta olmak üzere kalan kısımların çözümü için de gereken talimatı verdim. Bunu bu CHP'liler suistimal ederlerler bunu da bilmenizi isterim.

"BEYLİKDÜZÜ VE İZMİR ÇÖPLÜK"

Yol haritamız var, talimat verilmiştir o da bitecek. CHP çöp, çukur, çamur demektir. Buna çarpık yapılaşmayı da ekleyebiliriz.  Çöp dağları vardı, bunları kaldırdık. Bize nasip oldu. Şimdi, Beylikdüzü çöplük, İzmir Körfezi çöplük. İstanbul'un AK Partili belediyelerinin hemen hemen hepsinde kültür merkezi vardır. 

Bana Man adaları diye bir iftira attı. Mahkemede 2.5 milyon lira tazminat kazandım. Parayı aldığım anda Mehmetçik vakfına vereceğim. Yalanları yanlarına bırakmayacağız. 31 Mart'ta zaferimizi hep beraber kutlayacağız. Ama biz CHP'liler gibi kutlamayacağız.

"KÜRDİSTANI SEVEN KUZEY IRAK'A GİTSİN"

Nasıl Cudi'de, Gabar'da, Tendürek'te, Kandil'de inlerine girdiysek bunları oralara gömdüysek sandığa da 31 Mart'ta bunları, gelin gömelim. Kürdistan'ı çok sevenler Kuzey Irak'taki Kürdistan bölgesine gitsinler. Yüzlerce teröristi etkisiz hale getirdik bu işi halkımızın huzuru için halledeceğiz.

"KANAL İSTANBUL GECİKTİ AMA YAPACAĞIZ"

Denizin altında üç katlı bir tüp geçit daha yapacağız. Kanal İstanbul gecikti ama onu da yapacağız. Modern bir şehir olarak İstanbulumuzu tarihiyle bugüne kavuşturduk. Bu şehir için hiçbir şey yapmayanlar bizim çalışmalarımızı engellemek için çalışıyorlar. Bugün İstanbul'un eksikleri yok mu elbette var. Bu İstanbul'un eksiklerinin çeyrek asır öncesiyle ilgisi yok."