NTV

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hakan Şükür ve Arif Erdem'in ihraç edilmelerine ilişkin açıklama

NTV Haber,Anadolu Ajansı

Türkiye

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hakan Şükür ve Arif Erdem'in aidatlarını ödemedikleri gerekçesiyle ihraç edilmelerine ilişkin, "Aidat gerekçesiyle ihracı hafif buluyorum. Bu karar süreci geçiştirme olmuştur" değerlendirmesinde bulundu.

İlişkili Haberler

Habertürk-Show TV ortak yayınına katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hakan Şükür ve Arif Erdem’in Galatasaray kulübünden aidatlarını ödemedikleri gerekçesiyle ihraç edilmelerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Buradaki olayın sadece aidata bağlı dayalı bir olay olarak değerlendirilmesinin kendisine çok hafif geldiğini dile getiren Erdoğan, şunları kaydetti:

"Niye çok hafif gelir? Çünkü bu kişiler şu anda Türkiye'den kaçmış mıdır? Kaçmıştır. Niye kaçmıştır? Demek ki FETÖ ile iltisaklı ilişkili oldukları belgeler var ve bu belgelerin olduğunu bildikleri için de bunlar hemen Türkiye'den kaçma yolunu uygun bulmuşlar. Bundan daha güzel delil olur mu? Eğer suçlu değilsen kaçma. Böyle bir zan varsa dur, yargılan. Nitekim burada olanlar var şu anda. Yargılanırsın, mahkeme kararını verir eğer hüküm verirse girersin, yatarsın, aslanlar gibi ondan sonra da çıkarsın burası senin vatanın. Ama bunlar Türkiyeyi vatan olarak telaki etmeyenler ki birçok bunların haklarında konuşulanlar var. Bunları benim konuşmam doğru olmaz. Dolayısıyla bunlar var ki bunlar kaçıp gitmişler.

Doğrusu Galatasaray yönetiminin aldığı kararın, aidata bağlı olarak alınmasını ben hafif buluyorum. Bunların aidat, artı FETÖ bağlantısıdır. En kötü ihtimalle bunlar nerede yargılanıyor, yargılandığı yerden Galatasaray yönetimi bunlarla ilgili bilgi ister ve o bilgi üzerinden kararını verir ve bu çok daha asil bir duruş olurdu. Şu andaki bana göre süreci geçiştirme anlamında olmuştur. Tabii orada salonda olan şeyler filan onlar da ayrıca çirkin yaklaşımlardır. Temenni ederim ki Galatasaray yönetimi, bu eksik kalan kısmını da bu işin geçiştirmiş olur. Çünkü bunların duruşları maalesef bu iki kişinin duruşları yeni değil. Bunların daha da farklı şeyleri var. Nitekim o atılan 5 kişinin 5'i de şu anda içeride."

"ATATÜRK İLE BU GÖRÜŞMEYİ BU KONUŞMAYI NASIL YAPTILAR?"ETİKETLER