Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Pensilvanya" açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başbakanlığı döneminde Ahmet Davutoğlu'nun Pensilvanya'ya Fethullah Gülen'e gerçekleştirdiği ziyaret için, “Benden izin alıp gitmiştir. Zaten izin alması gereken makam benim” dedi.

cumhurbaşkanı-erdoğan-pensilvanya120515.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya ve Belçika’da gurbetçilerle buluşma dönüşü uçakta gazetecilere açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 2013 yılındaki ziyaretle ilgili Ahmet Davutoğlu ile 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül arasındaki karşılıklı açıklamaları değerlendirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ahmet Bey’in Pensilvanya’ya gitmesinden benim bilgim var. Benden bu konuda izin almıştır ve oraya gitmiştir. Fakat cumhurbaşkanımızla bu konuyu görüştüler mi doğrusu bilmiyorum. Kaldı ki zaten oraya gitmesi konusunda izin alması gereken makam benim." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan o dönemde milletvekilleri ve bazı bakanları Pensilvanya’ya götürülmeye başlandığını belirtti.

Durumdan rahatsız olduğunu vurgulayan Erdoğan çevresindekilere "Pensilvanya’ya gitmeyeceksiniz’ dediğini söyledi.

"GÖRÜŞMENİN İÇEDİĞİNİ SÖYLEMEM DOĞRU OLMAZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ancak Ahmet Bey’in gidişi hatta Zafer Çağlayan Bey de gitmiştir. Bunlar benim bilgim dahilindeydi. Tabii bu iyi niyetlerimizin hiçbiri karşılık bulmamıştır. Ahmet Bey döndükten sonra görüşmenin içeriğini bana anlatmıştı. Görüşmenin içeriğini söylemem doğru olmaz. Abdullah Bey’le aralarında ne geçmiştir bilmiyorum" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...