İlişkili Haberler

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Düzce 6. Olağan İl Kongresine katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özetle şunları söyledi;

"Düzceli Emniyet Müdürü şehidimiz Ufuk Baysan için ve tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Ufuk kardeşimizin anne ve babasını da az önce gördüm. Türkiye büyüdükçe maruz kaldığımız tehlikeler daha da büyüyor. Oturduğumuz yerde bu tehlikelerle karşılaşmazdık ama kimse de bizi adam yerine koymazdı. 

Milletimiz bizi hep destekledi ve teşvik etti. Bu destek kimi zaman sözle oldu kimi zaman sandıkta oyla oldu kimi zaman 15 Temmuz'daki gibi canıyla kanıyla oldu.

KILIÇDAROĞLU'NUN ZIRVALARINI İFŞA ETMEKTEN USANDIM

15 Temmuz gecesi, Atatürk Havalimanı'na indik. F16'lar, helikopterler uçuyor ama hamdolsun on binler havalimanında. O arada geliyoruz basın toplantımızı yapıyoruz. Açık söylüyorum, net söylüyorum; 15 Temmuz gecesi Bay Kemal'in takımı bizlerle beraber, MHP'li kardeşlerimizle beraber, o FETÖ'cülere karşı yürümediler. Biz birlik olduk, beraber olduk yürüdük ama Bay Kemal'in takımı ortalıkta yoktu.

FETÖ'cülerin mahkemelerde gösterdikleri riyakarlıkla muhalefetin başındaki zatın yüzyüzlüğü aynıdır. Bu zatın zırvalarını ifşa etmekten usandım. Şimdi de 15 Temmuz mücadelesinde mücadele verenlere dil uzatmaya başladılar. 15 Temmuz'a dil uzatmakla Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı'nda savaşanlara dil uzatmak aynıdır.

CHP'nin başındaki zat, o koltuğa oturduğundan beri hep aynı yalanları söylüyor, aynı iftiraları tekrarlıyor ama her seferinde 'Bu defa iktidar olacağız' diyor. Hep aynı şeyi yapıp, farklı farklı çıkmasının ne anlama geldiğini bilenler bilir. Fakat azim başka şeydir, akıl tutulması başka şeydir.

Sayın Bahçeli ile bu yolda vatan ve millet için yürümeye devam ediyoruz.

TÜRKİYE YANARKEN SESLERİ ÇIKMAYANLAR SAHAYA İNDİ

Türkiye yanarken, İslam dünyası yanarken en küçük bir aksiyonlarını görmedğimiz kişiler bir anda sahaya inmeye olur olmaz konularda konuşmaya başladılar. Hayırdır bir anda bu heves, bu hız, bu tepkisellik nereden çıktı? Biz milletimizle olan muhabbetimizi derinleştirip saflarımızı sıklaştırırken bu bozgunculuk merakının sebebi nedir? Türkiye'nin yeni bir Kurtuluş Savaşı verdiği şu günlerde bize yakışan birlik olmaktır. En büyük hakem millettir. Bu konuyu daha fazla büyütmek istemiyorum. Her meselede olduğu gibi nihai kararı milletimiz verecek.

2017 yılının üçüncü çeyreğinde büyüme oranıyla dünyanın en büyüğü olduk. 2018'e bu güçle giriyoruz. Çok daha fazla çalışacağız. Kudüs konusunda haklı olduğumuz biliyorduk ve Allah'ın ziniyle kazandık. 

Türkiye yanarken, İslam dünyası yanarken, insanlık inim inim inlerken sesleri, solukları çıkmayan, en küçük bir aksiyonlarını, tepkilerini görmediğimiz kişiler, bir anda sahaya inmeye, olur olmaz konularda konuşmaya başladı. Hayırdır, bir anda bu iştiyak, bu heves, bu hız, bu tepkisellik nereden çıktı? Biz milletimizle olan muhabbetimizi derinleştirir, saflarımızı sıklaştırırken bu bozgunculuk merakının sebebi nedir? Türkiye'nin yeni bir Kurtuluş Savaşı verdiği şu dönemde bize yakışan birlik olmaktır, beraber olmaktır, dayanışma içinde hareket etmektir."