Cumhurbaşkanı Erdoğan Erzurum'da konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Erzurum'da Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda altın kaplama klozet olduğunu iddia eden CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi. Yapılan davete CHP'den olumsuz yanıt geldiğini söyleyen Erdoğan, "Kılıçdaroğlu ne zaman Beştepe Külliyesi'nin tuvaletlerinin temizliğini yaptın da altın olduğunu öğrendin" dedi.

Anadolu Ajansı 01.06.2015 - 21:01

Cumhurbaşkanı Erdoğan Erzurum'da konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu arasındaki klozet polemiği devam ediyor.

Erdoğan, önce Iğdır'da ardından Erzurum'da yaptığı konuşmalarda Kılıçdaroğlu'na sert ifadelerle yüklendi.

Erzurum İstasyon Meydanı'nda vatandaşlara hitap eden Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nu Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na davet ettiğini hatırlattı.

Kılıçdaroğlu'nun iddialarını ispatlamakla mükellef olduğunu belirten Erdoğan, "Çünkü benim vatandaşım bazen saflığı tutuyor, bu tür yalancılara da inanıyor" dedi.

Cumhurbaşkanı davete olumsuz yanıt geldiğini belirterek, şöyle devam etti:

"Bana cevap geliyor. Cevap ne biliyor musunuz Onun genel sekreteri, attığı cevap şu. 'Kaçak sarayı önce kaçak olmaktan çıkar' diyor.Danıştay buranın kaçak olmadığını defaatle açıkladı ve biz de bunu yayınladık.

Ama bunlar hukuktan falan anlamaz ki. Bunun o cevabını yazan kişisi zaten cahili cühela. Bunlar Danıştay kararı da dinlemez. Bunlar en sonunda bana şunu dedirtecekler, ey Kılıçdaroğlu ne zamandan beri Beştepe Külliyesi'nin tuvaletlerini gezdin veya oralarının temizliğini yaptın da bunların altın suyuna batırılmış klozet olduğunu öğrendin. İstemiyor mu bunu O zaman bunun kılavuzu berbat. Kılavuzu karga olanın vay haline. Kargaya da hakaret etmiş oluyoruz ya. Bunların durumu bu."

''DÜN ÖZAL İÇİN, MENDERES İÇİN SÖYLEDİKLERİNİ BUGÜN BİZİM İÇİN SÖYLÜYORLAR''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncesinde ise Iğdır'da halka hitap etti.

Yüreklerin toplu vurmasını sağlamak zorunda olduklarını dile getiren Erdoğan, "Bizim bu coğrafyada, bin yıldır verdiğimiz mücadele, Türklük, Kürtlük değil varlık, yokluk mücadelesidir. Dün Abdülhamit, Menderes, Özal için söylediklerini bugün bizim için söylüyorlar. Neden biliyor musunuz? Hesapları bozuldu da onun için. Biz 12 yıldır vesayetle çarpışa çarpışa bugünlere geldik. Bizim elde ettiğimiz her başarı, onların hesabında açılan bir delikti" dedi.

"ÖNÜMÜZDE YENİ BİR OYUN VAR"

2007'den bu yana ortaya çıkartılan krizleri aştıklarını ve kurulan tezgahları milletle beraber bozduklarını anımsatan Erdoğan, şöyle konuştu:

"Bugün önümüzde yine bir oyun var. Bölücü örgütün güdümündeki partinin eş başkanı, 'üst akıl değil, ortak akıl' diyor. Bu ortaklığın içinde kimler var biliyor musunuz Burada, milliyetçi olduğu iddiasındaki parti ile bölücü örgütün güdümündeki partiyi bir arada görüyoruz. Ana muhalefet partisi ile paralel ihanet şebekesini aynı ortaklığın içinde görüyoruz. Amerika'daki yayın organlarını, ülkemizdeki darbeci bazı medya kuruluşlarını, Ermeni lobisini aynı ortaklığın içinde görüyoruz. Peki bunlar kime karşı ortaklık kurmuşlar Bize karşı ortaklık kurmuşlar, hükümete karşı ortaklık kurmuşlar, imam hatip okullarına karşı, dini müesseselere karşı ortaklık kurmuşlar. Bunlar, millete karşı ortaklık kurmuşlar. Biz millete hizmet için çalışıyoruz, onlar millete karşı ortaklık kurmak için çalışıyor. Aramızdaki fark bu."

"Bölücü örgütün güdümündeki parti ile milliyetçi olduğu iddiasındaki partiyi aynı çatı altında buluşturan aklın, sizin hayrınızı düşünmesi mümkün mü " diye soran Erdoğan, "Birisi siyasi Kürtçülük yapıyor, birisi siyasi Türkçülük yapıyor, hiç farkı yok, al birini vur öbürüne. Ana muhalefet partisinin kendisini bırakıp eş başkanlığının partisi için oy dilendiği bir ortaklıktan hayır çıkması mümkün mü?" diye konuştu.

ALTIN KLOZET POLEMİĞİ

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde "klozetlerin altın kaplama olduğu" iddialarına değinen Erdoğan, TRT'nin canlı yayınında "Hodri meydan" dediğini hatırlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu sabah da Genel Sekreterim kanalıyla yazılı olarak kendisine (CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu) hemen bir bildirimde bulundum ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne davet ettik. Gel bütün tuvaletleri gez, bakalım bir tane altın kaplama klozet bulabilecek misin Eğer bulursan ben cumhurbaşkanlığı makamından çekileceğim ama bulamazsan şu CHP'nin başına bela olmaktan çekilecek misin Eğer zerre kadar kişilik varsa zerre kadar haysiyet varsa bu yazılı davetime uyar, gelir orayı gezer, görür. Aksi takdirde söyleyeceğim başka şeyler var, şimdi onlara girmiyorum. Bunların kılavuzu karga. Şu hale bak günlerdir söylediği laf bu, 'Altın kaplama klozet, altın klozet'. Ya bir siyasetçi, bir partinin genel başkanı olduğunu iddia eden kişi bu tür yalan yanlış şeyler söyler mi Geldiğimizden beri 'bardak, çanak' bunlarla uğraşıyor. Biz geldiğimizden beri ne bardak aldık ne çanak aldık. Geldiğimizde ne varsa onlarla çalışıyoruz ama iftira atacak ya. Bu iftira için mantık şu, 'İftira at, tutmazsa iz bırakır'. Mantık bu, hepsi aynı."

"Pensilvanya ile Kandil'in ülkenin ve milletin hayrına bir meselede bir araya gelmesi mümkün mü Ama bak şimdi geldiler" diyen Erdoğan, "Niye Çünkü 1999'da bunların hoca efendisi vardı ya kaçtı gitti bu ülkeden. Nereye kaçtı gitti Amerika'ya, Pensilvanya'ya. Ya sen hoca efendi değil misin Mekke'ye, Medine'ye gitseydin ya orada ne işin var Şimdi küçük imamlar buradan başladı onlar da kaçıyor. Niye Dedik ya 'inlerine gireceğiz', evet şu anda inlerine girdik ve şimdi kaçıyorlar. Onlar kaçacak, biz kovalayacağız, hukuk içerisinde ne gerekiyorsa bunu yapacağız" ifadesini kullandı.

''TÜRKÜ, BAR SANATÇISI HAVASINDA PAZARLAMAK İÇİN...''

"Iğdır bu oyuna gelir mi?" sorusuna "Hayır" cevabı alan Erdoğan, "O zaman 7 Haziran bir milattır unutmayın" dedi.

Erdoğan, şunları kaydetti:

"6-8 Ekim olaylarında insanları sokağa döküp 50 kişinin ölümüne yol açan eş başkanı türkü, bar sanatçısı havasında pazarlamak için var güçleriyle çalışıyorlar. Bir eline saz veriyorlar, bir eline mikrofon. Bunları da artık görmeye başladık ve böylece palazlamaya çalışıyorlar. Bugüne kadar Kürt kardeşlerimin tarihi, kültürü, inancı, geleceği için ağzından tek söz çıkmamış olanların barajı geçmesi için İstanbul'daki elitler seferber olmuş durumda. Bu aydın maydın geçinen karanlıklar var, seferber olmuş durumda. Bunlar ne aydını ya Bu ülkede 50 kişinin ölümüne neden olan bir insana aydın denilebilir mi Üçüncü kattan Yasin Börü'yü atıp bıçaklamak suretiyle üzerinden arabayla geçerek onu şehit edenlere, bu ülkede bu tür aydın geçinenlerin destek vermesine ne diyeceksiniz Karanlık. Açık, net söylüyorum, bunlar kandan besleniyor, yaptıkları iş bu. Arkalarında terör örgütü olmasa bu oyları almaları mümkün değil, hep tehdit."

CHP'DEN SARAY DAVETİNE CEVAP

Bu arada CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, iddialarına ilişkin inceleme yapmak üzere Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na davet edilen Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun, saraya gitmeyeceğini bildirdi.

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu, iddialarına ilişkin inceleme yapmak üzere Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na davet etmişti.

CHP Basın Biriminden yapılan açıklamada, Tekin'in, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga'nın resmi yazısını yanıtladığı bildirildi.

Buna göre Tekin, yazısında şunları kaydetti:

"Hukukun üstünlüğüne inanan ve yargı kararlarına asgari saygısı olan bir Cumhurbaşkanı kaçak sarayda oturmaz. Hukukun üstünlüğü ilkesini içselleştirmiş, helal ve haram kavramlarını vicdanının ve ahlakının temel ölçüsü haline getirmiş Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun kaçak saraya gitmesi söz konusu dahi değildir."

Sayfa Yükleniyor...