'Bakanlar Kurulu'nu toplamak Cumhurbaşkanımızın hakkıdır'

Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Erdoğan'ın '19 Ocak'ta Bakanlar Kurulu toplantısına başkanlık edeceğini söylediği açıklamayı değerlendirdi.

ntv.com.tr 29.12.2014 - 22:51

'Bakanlar Kurulu'nu toplamak Cumhurbaşkanımızın hakkıdır'

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet sözcüsü Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklama yaptı.

Erdoğan'ın 19 Ocak'ta Bakanlar Kurulu'na başkanlık edeceğini söylediği açıklamayı değerlendiren Arınç, tarihi Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ın birlikte belirlediğini söyledi

Arınç, muhalefetin konuya farklı anlamlar yüklediğini belirterek "Bakanlar Kurulu'nu toplamak Cumhurbaşkanımızın hakkıdır" ifadesini kullandı.

Öğrencilere de bir müjde veren Arınç, kredi ve burs miktarının 330 liraya yükseltileceğini ifade etti.

Arınç'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

"Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında Bakanlar Kurulu toplanmasını biz de uygun buluyoruz ve bundan istifade edebileceğimizi de ümit ediyoruz. Muhalefet farklı anlamlar yüklüyor ama Cumhurbaşkanımızın bu yetkisini kullanmak istemesini takdirle karşılıyoruz.

Tarihi Cumhurbaşkanı ve Başbakan görüşerek birlikte belirlediler. Bakanlar Kurulu'nu toplantıya davet etmek ve kendi başkanlığında bu toplantının yapılmasını talep etmek Cumhurbaşkanımızın elbette hakkıdır.

CİZRE'DEKİ OLAYLAR

Bu olaylar, yıllardır terörden beslenenlerin, terörü bir rant olarak görenlerin eski alışkanlıklarından vazgeçmemek için ayak sürüdüklerini, PKK içerisinde derin yapılanmaların olduğunu, çözüm sürecindeki ilerlemelerin bu derin yapıları rahatsız ettiğini, son derece otoriter bir yapıya sahip olan örgütün bölge genelinde herhangi bir farklılığa, değişik bir sese ve renge de tahammül edemediklerini gösteriyor.

Şu anda Cizre'de olayların yaşandığı günlere hitaben olumlu noktada asayişin tamamen sağlandığını ve sükunetin avdet ettiğini söyleyebilirim.

KOZMİK ODA AÇIKLAMASI

Benimle ilgili konuşulan bu konudan artık gına geldi. Neden takipsizlik kararı verilmedi ben de sizin gibi dışardan takip ediyorum.

5 sene oldu bu dava neden açılmadı ya da dosya neden kapanmadı. Türkiye'de her olay bu kadar zamanda aydınlatılabilir. Bu konu henüz kapatılmadıysa ben farklı şeyler düşünüyorum.

Benim ismim üzerinden böyle bir soruşturmaya başlanmış ve sonradan başka yerlere çekilmiş olabilir mi? Umarım bu bir kuşku olarak kalır. Hergün yalan yanlış suçlamalar olmasın, ben bu işin mağduru haline geldim.

ÖĞRENCİYE BURS MÜJDESİ

Kredi ve burs miktarı 2015'te 330 liraya yükseltilecek, yüksek lisans öğrencileri 660, doktora öğrencileri 990 lira alacak."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...