‘Cumhurbaşkanını bile karısına zehirletiriz’

''Ergenekon'' davasında tanık olarak dinlenilen ''Gizli tanık Selçuk'', tutuklu sanıklardan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz'ün ''Çok güçlüyüz. Gerektiğinde bir cumhurbaşkanını bile karısına zehirletebiliriz'' dediğini öne sürdü.

18.10.2012 - 15:41

‘Cumhurbaşkanını bile karısına zehirletiriz’

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'de görülen 65'i tutuklu 274 sanıklı Ergenekon Davası'nın 248. duruşması başladı.

Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nin yanında bulunan büyük salonda yapılan duruşmada emekli Orgeneral Hurşit Tolon, emekli Orgeneral Hasan Iğsız, emekli Tuğgeneral Veli Küçük, eski Özel Harekat Dairesi Başkanvekili İbrahim Şahin'in de aralarında bulunduğu 39 tutuklu sanık hazır bulundu.

16 celse men edilen CHP İzmir Milletvekilli Mustafa Balbay ve gazeteci Tuncay Özkan ile eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal'ın da aralarında bulunduğu 26 tutuklu sanık duruşmaya katılmadı.

Gizli Tanık Selçuk'un geç gelmesi nedeniyle saat 09.00'da başlaması gereken duruşma saat 11.30'da başladı.

Gizli tanık odasında ifade veren Gizli Tanık Selçuk'un sesi ve görüntüsü bozularak duruşma salonunda bulunan ekranlara yansıtıldı.

BAŞBAKAN ERDOĞAN'A SUİKAST İDDİASI
Savcılık ifadesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast konusunun geçmesi üzerine Gizli Tanık Selçuk, eklemelerde bulunacağını belirterek söz aldı.

Gizli tanık Selçuk, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kısıklı'daki evinin yakınındaki oto yıkama istasyonunda çalışan Recep aldı bir kişiye, Başbakan'a suikast girişiminde bulunması için Savaş adlı yarbay tarafından telkinde bulunulduğunu, ancak bu kişinin teklifi kabul etmediğini iddia etti.

'CUMHURBAŞKANINI KARISINA ZEHİRLETEBİLİRİZ'
Tutuklu sanıklardan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz ile Ankara'da 6-7 kişinin bulunduğu bir ortamda görüştüklerini ifade eden gizli tanık, Ersöz'ün, ''Biz çok güçlüyüz. Gerektiğinde bir cumhurbaşkanını bile karısına zehirletebiliriz'' dediğini öne sürdü.

Savcı Pekgüzel'in ''Sizin 'Cumhurbaşkanını öldürdüler' diye bir iddianız oldu. Nerede söylediler'' sorusu üzerine tanık, 2005'te Ersöz'ün Ankara Ümitköy'deki albayların oturduğu Atabilge Sitesi'ndeki yerine gittiklerini belirterek, şöyle konuştu: ''Biz Savaş yarbay, İrfan yüzbaşı ile gittik. Onun yanında kendi elemanlarından birkaç kişi vardı. Ersöz, 'Devlet her zaman 18 yaşındadır. Bizlere karşı yapılan her şeyin karşılığını bulacağını' söyledi. Cumhurbaşkanlığı yapmış kişinin eşine bile'' diye konuştu.

Kendisine üzerinde ismi, fotoğrafı ve mühür olan JİTEM kimliği ile silah verildiğini ifade eden gizli tanık, Ağrı, Kars, Erzurum, Erzincan ve Bingöl bölgesinde jandarma istihbarat elemanlarıyla bilgi alışverişine girdiğini, bu şekilde jandarma istihbarata katıldığını söyledi.

Gizli tanık, Ankara'da ve İstanbul'da JİTEM'e ait ofisler bulunduğunu, buralarda istihbarat alışverişinde bulunulduğunu da iddia etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...