Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak?

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı en son 6 Eylül tarihinde gerçekleşmişti. Son toplantıda yüz yüze eğitim, salgınla mücadele, Afganistan’daki gelişmeler ve göçmenlerin durumu gibi başlıklar ele alınmıştı. Peki yeni kabine toplantısı ne zaman, hangi gün yapılacak?

Haberler - ntv.com.tr 21.09.2021 - 07:38 | Son Güncelleme : 21.09.2021 - 08:01

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak?

Erdoğan liderliğinde bir araya gelen Bakanlar Kurulu Toplantısı, koronavirüs önemlerine ilişkin kararların alındığı ve duyurulduğu bir toplantı oluyor.

6 Eylül’de gerçekleştirilen son toplantının ardından yaklaşık iki hafta geçmesi nedeniyle yeni toplantının hangi tarihte yapılacağı merak konusu oldu.

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN YAPILACAK?

Toplantısı'nın tarihi henüz belli olmadı. Bakanlar Kurulu Toplantısı, son olarak 6 Eylül tarihinde yapılmıştı. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin bu hafta içinde yapılması bekleniyor.

Erdoğan 6 Eylül’deki son toplantının ardından yaptığı açıklamalarda Milli Eğitim Bakanlığının 20 bin yeni öğretmen atama törenini, 3 Eylül'de İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde icra ettiklerini belirtti ve ataması yapılan öğretmenleri tebrik etti.

Erdoğan, "Salgınla mücadelede hala tek ve en önemli kozumuz aşıdır. Okulların açıldığı, iş yerlerinin tam kapasite üretime geçtiği şu dönemde vatandaşlarımızı bir kez daha aşılarını yaptırmaya ve tamamlamaya davet ediyorum. Küresel sağlık krizinin bitmediğini göz önünde tutarak temizlik, maske ve mesafe başta olmak üzere tüm tedbirlere hassasiyetle riayet etmeyi sürdürmeliyiz." değerlendirmesinde bulundu.

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...