NTV

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü: AK Parti'den randevu talebi gelmedi

ntv.com.tr

Türkiye

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, AK Parti'nin temayül yoklamalarını paylaşmak için Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan randevu istediği yönündeki haberlere ilişkin "Bize ulaşan böyle bir randevu söz konusu değil" dedi.

İlişkili Haberler

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, AK Parti’nin temayül yoklamalarını paylaşmak için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan randevu istediği yönünde haberlerle ilgili açıklama yaptı.

Düzenlediği basın toplantısı sırasında bu yöndeki bir soruyu yanıtlayan İbrahim Kalın, “Bize ulaşan böyle bir randevu söz konusu değil, bilemiyorum o nereden çıktı” dedi.

İktidar partisinde ilk temayül yoklaması pazartesi günü il başkanları, kadın ve gençlik kolları başkanları, belediye başkanları ve il genel meclisi başkanları arasında yapılmıştı.

"Yeni genel başkan olarak kimi görmek istersiniz?" sorusu dün de milletvekilleri, bakanlar, kurucu üyeler, MKYK üyeleri, etik kurulu üyeleriyle hakem kurulu üyelerine yöneltilmişti.

Siyaset kulislerinden yansıyan bilgilere göre bu iki toplantıda da Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın ismi öne çıkıyor.

Olağanüstü kongrede aday olacak ismin perşembe ya da cuma günü açıklanması bekleniyor.

ETİKETLER