Cumhuriyet: Bir davet yeterdi

Cumhuriyet gazetesi, Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay’ın ek ifadesinin alınmasını “Bir davet yeterdi” manşetiyle duyurdu. Balbay’ın köşesi ise “Mustafa Balbay savcılıkta ifadesine başvurulduğu için yazısını yazamamıştır” denilerek boş bırakıldı.

06.03.2009 - 10:13

Cumhuriyet: Bir davet yeterdi

Cumhuriyet gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay’ın, Ergenekon soruşturması kapsamında ek ifadesine başvurulmak üzere dün evinden alınarak İstanbul’a götürülmesini Cumhuriyet gazetesi bugün "Bir davet yeterdi" başlığıyla verdi.

Gazete, Balbay’ın ifadesine başvurmak için herhangi bir çağrı yapılmadan evinden alındığını, savcıların  ifadenin talimatla alınması yoluna da gitmediğini  belirtti.

Gazetenin birinci sayfasında şu ifadeler yer aldı:

“Ergenekon soruşturması kapsamında 1 Temmuz 2008’de ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılan yazarımız Mustafa Balbay, dün ikinci kez ek ifade alma gerekçesiyle sabah saatlerinde evinden Terörle Mücadele Şubesi ekipleri tarafından alındı.

Balbay’ın ifadesine başvurmak için herhangi bir çağrı yapılmadan evinden alınması dikkat çekti. Savcılar, Mustafa Balbay’ın ifadesinin talimatla alınması yoluna da gitmedi.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...