Cumhuriyet paneline nikah arası

CHP'li Muharrem İnce'nin konuşmacı olduğu Karabağlar Belediyesi tarafından kongre ve nikah salonunda düzenlenen panele, daha önce salonda tören düzenlemek üzere tarih almış çiftin nikahı için ara verilmek zorunda kalındı.

Haberler - Anadolu Ajansı 04.11.2012 - 17:15

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Karabağlar Belediyesi tarafından Çalıkuşu Kongre ve Nikah Salonu'nda düzenlenen ''89. Yılında Cumhuriyet ve Demokrasi'' konulu panele salonda daha önce nikah kıydırmak üzere gün alan çiftin töreni nedeniyle ara verilmek zorunda kalındı.

Evlenecek çiftin ve davetlilerinin gelmesi üzerine, yapılan anonsla izleyicilerden salonu boşaltmaları istendi.

Yarım saat süreyle ''nikah arası'' verilen panele daha sonra devam edildi.

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, yaptığı konuşmada, partisinin yıllar içinde ANAP, DYP, MHP, Adalet Partisi gibi çok sayıda partiyle siyasi mücadele içine girdiğini, ancak AK Parti'nin birçok özelliğiyle tüm bu partilerden farklı olduğunu ifade ederek, AK Parti'nin yürüttüğü politikalarla 'yi kutuplara ayırdığını ileri sürdü.

'ONLAR ABD'DEN KORKAR, BİZ ALLAH'TAN'
Cumhuriyet Bayramı'nda Ankara'da yaşanan olayların üzüntü verici olduğunu dile getiren İnce, şunları söyledi:

''Biz Cumhuriyeti cephede kurduk, meydanlarda kutluyoruz. Onlar, partilerini beş yıldızlı otellerin lobilerinde kurdular, pastanelerde kutluyorlar. Onlar ABD'den korkarlar, biz Allah'tan korkarız. Biz Cumhuriyeti sokaklarda kutlarız, onlar yürümeyi sevmezler, yürütmeyi severler. Gelmiş geçmiş iktidarlarla bu iktidar arasındaki en büyük fark, Türkiye'de ilk kez bir iktidar, dış politika ve Ortadoğu politikasını mezhep üzerinden yürütüyor. Türkiye'nin politikası bu kadar ucuz mu, bir ülkenin geleceği mezhebe indirilebilir mi?''

Sayfa Yükleniyor...