Hanefi Avcı'da ele geçirildiği öne sürülen 24 dinleme kasetiyle ilgili ifade verme işlemleri devam ediyor.

Bugün İstanbul Adliyesi'ne sabah saatlerinde önce gazeteci Uğur Dündar geldi, Dündar'ın ardından işadamı Korkmaz Yiğit adliyede görünen isimdi.

Yiğit'ten sonra ise gazeteci Cüneyt Özdemir ifade vermek için adliyeye geldi. Savcı ve hakimlerin kullandığı kapıdan adliyeye giren Özdemir, savcının odasına çıktı.

Kasetlerle ilgili şikayetçi olan Cüneyt Özdemir, ifade verdikten sonra adliyeden ayrılırken gazetecilere açıklama yaptı.

Özdemir şunları söyledi:

''1996 yılında Mehmet Ali Birand ile yaptığım görüşmelerden biri dinlenildi. Zaten 32. gün programını hazırlarken haber için yaptığımız görüşmeydi. Görüşmenin içeriğinde bir şey yok.

Bu görüşmelerin bantlarının Hanefi Avcı'nın ofisinde bulunduğu iddia ediliyor. Beni dinleyen kişinin Hanefi Avcı olmadığını düşünüyorum. Bırakın Türkiye'yi, dünyada beni dinleyecek son insan Hanefi Avcı'dır. Burada sanırım Hanefi Avcı mağdur durumdaysa, şu anda bazı iddialar var, bir diğer mağdur da telefonları dinlenen biz gazetecileriz.

O yüzden, bizim gazetecilik mesleğiyle ilgili yaptığımız konuşmaları kim dinlediyse, kim kayıt altına aldıysa ve bunca yıldır sakladıysa bunların bulunması hepimiz için önemlidir diye düşünüyorum.''