Erzurum'da düzenlenen 5. Uluslararası Dadaş Film Festivali kapsamında, Burçak Evren, Oğuz Makal, Zeynep Gülmez, Duygu Sağıroğlu, Cahit Berkay ve halk jürisi, ''Bal'', ''Nefes'', ''Kosmos'', ''Yüreğine Sor'', ''Eyvah Eyvah'' ve ''Aşk Geliyorum Demez'' filmleri arasında yaptığı değerlendirme sonucunda, 6 dalda verilecek ödüllerin sahiplerini belirledi.

Atatürk Üniversitesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen ödül töreninde, festivalin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür belgesi verilmesinin ardından, yarışmada derece girenler açıklandı.

Buna göre, Reha Erdem'in yönettiği ''Cosmos'' en iyi film, Semih Kaplanoğlu ''Bal'' filmiyle en iyi yönetmen, Yusuf Kurçenli ''Yüreğine Sor'' filmiyle en iyi senaryo, Sermet Yeşil ''Kosmos'' filmindeki rolüyle en iyi erkek oyuncu, Demet Akbağ ''Eyvah Eyvah'' filmindeki rolüyle en iyi kadın oyuncu seçildi.

Ayşenur Kolivar ile Ayşe Önder de ''Yüreğine Sor'' filmiyle en iyi müzik ödülüne layık görüldü. Yönetmen Ertem Göreç ile 60. Berlin Film Festivali'nde, ''Bal'' filmiyle Altın Ayı En İyi Film ödülü alan Semih Kaplanoğlu'na ''onur ödülü'' verildi.

Bu arada, ''Kosmos'' filminin yönetmeni Reha Erdem de ''Özel Halk Jürisi Ödülü''nün sahibi oldu.