Erdoğan: DAEŞ'i bitirmek boynumuzun borcudur

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Fırat Kalkanı Harekatı'yla ilgili bir açıklama geldi. Erdoğan bayram mesajında, "PYD'nin sonu da PKK gibi olacak" dedi.

Haberler - Anadolu Ajansı 11.09.2016 - 11:07 | Son Güncelleme : 11.09.2016 - 11:08

Erdoğan: DAEŞ'i bitirmek boynumuzun borcudur

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı mesajı yayımladı.

Mesajında 'Fırat Kalkanı Harekatı'na değinen ve "DAEŞ'i bitirmek boynumuzun borcudur" diyen Erdoğan, şunları kaydetti:

"Ülke ve millet olarak bekamızı tehdit eden tüm örgütleri, arkalarında kim olursa olsun, yok etmek için ne gerekiyorsa yapmaktan bizi kimse alıkoyamaz.

Bugün , 15 Temmuz sabahı olduğundan çok daha güçlü, çok daha kararlı, çok daha dinamiktir. Milletimiz, kendi iradesini hiçe sayan, darbeyle, terörle, şiddetle ülkesine boyun eğdirebileceğini, devletini ele geçirebileceğini sananlara açık bir mesaj vermiştir. Bu tür niyetlerle yola çıkanlar, artık bilmelidirler ki, karşılarında 570 bin kişilik ordusuyla, 260 bin kişilik polisiyle birlikte, 7’den 70’e 79 milyonluk milletiyle bir Türkiye’yi bulacaklardır.

Güvenlik güçlerimizle ve bölgedeki kardeşlerimizle el ele vererek, Türkiye'yi PKK belasından kurtarmakta kararlıyız. FETÖ gibi PKK'nın da milletimizin dirayeti, devletimizin gücü karşısında direnme şansı yoktur. PKK'nın Suriye'deki kolu olan PYD-YPG'yi de aynı akıbet bekliyor. DAİŞ denilen örgütü, hem Suriye'de bitirmek hem ülkemizde eylem yapamaz hale getirmek, milletimize karşı boynumuzun borcudur. Fırat Kalkanı Harekatı, bunun ilk adımıdır."

Sayfa Yükleniyor...