DAEŞ'li terörist Ankara'da yakalandı

Irak'taki çatışma bölgelerinde bulunan ve bombalı araç hazırlığı gibi eylemlere yardım ettiği tespit edilen bir terörist, istihbarat ve terör birimlerinin ortak operasyonuyla Ankara'da saklandığı evde yakalandı.

DAEŞ'li terörist Ankara'da yakalandı

Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüklerince terör örgütünün ve örgüt mensuplarının faaliyetlerinin deşifre edilmesi amacıyla yapılan çalışmalar kapsamında, "İbrahim" kod adlı bir DAEŞ üyesinin Ankara'ya geldiği bilgisine ulaşıldı.

Daha önce Irak'ta silahlı faaliyet gösterdiği ve çatışma bölgelerindeyken bombalı araç hazırlığı gibi eylemlere yardım ettiği tespit edilen teröristin yakalanması için saha ve analiz çalışmaları yapan ekipler, söz konusu kişinin A.S.A.A olduğunu belirledi.

DAEŞ'li terörist Ankara'da yakalandı - 1

Bunun üzerine Cumhuriyet Başsavcılığından alınan talimat ve kararlar sonrası harekete geçen istihbarat ve birimleri A.S.A.A'nın saklandığı evin adresini tespit ederek operasyon düzenledi.

DAEŞ'li terörist Ankara'da yakalandı - 2

Gözaltına alınan A.S.A.A'nın evinde yapılan aramada bir cep telefonu, 4 SIM kart ve örgütsel bilgilerin yer aldığı bir not defteri ele geçirildi.

GÖRÜNTÜLERE ULAŞILDI

Operasyon sonrası istihbarat ve birimlerinden oluşan dijital inceleme ekibinin yaptığı incelemelerde, A.S.A.A'nın çatışma bölgelerindeyken Kalaşnikof tüfekle atış yaptığı görüntülere ve irtibatı bulunan çok sayıda 'linin fotoğraflarına ulaşıldı.

DAEŞ'li terörist Ankara'da yakalandı - 3

Emniyet Müdürlüğündeki sorgusunun ardından adli makamlara sevk edilen A.S.A.A tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bu arada elde edilen bilgiler ve deliller ışığında soruşturmanın yeni şüphelilerle yönelik genişleyeceği öğrenildi.

DAEŞ'li terörist Ankara'da yakalandı - 4

Sayfa Yükleniyor...