Dağlıca şehitlerine gözüyaşlı veda

Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde terör örgütü PKK saldırısında şehit düşen Harun Saltalı, Resul Coşkun, Muharrem Öksüz ve Deniz Göçkün memleketlerinde toprağa verildi.

Haberler - İHA 12.09.2015 - 19:18

Dağlıca şehitlerine gözüyaşlı veda

Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde geçtiğimiz pazar günü yapılan terör saldırısında şehit olan Piyade Er Muharrem Öksüz son yolculuğuna uğurlandı. 

Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde PKK'lı teröristlerin düzenlediği hain saldırı sonucu şehit olan 16 askerden, 20 yaşındaki Piyade Er Muharrem Öksüz memleketi Konya'da toprağa verildi. Sabah saatlerinde askeri uçakla Konya Havalimanı’na getirilen Piyade Er Muharrem Öksüz’ün cenazesi konvoy eşliğinde merkez Karatay ilçesine bağlı Divanlar Mahallesi’ne götürüldü. Şehit Öksüz’ün cenazesi helallik alınmak üzere baba evinin önüne getirildi. Şehidin ailesi ve yakınları burada uzun süre tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Şehit Öksüz daha sonra öğle namazına müteakip kılınacak cenaze namazı için Divanlar Camisi’ne getirildi. Cenaze namazına Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşçı, milletvekilleri, askeri ve mülki erkan, şehidin yakınları ve binlerce vatandaş katıldı. Kılınan cenaze namazının ardından şehit Muharrem Öksüz mahalle mezarlığında dualarla toprağa verildi. 

DAĞLICA ŞEHİDİ DENİZ GÖKÇÜN BALIKESİR'DE GÖZYAŞLARI İLE TOPRAĞA VERİLDİ

Hakkari Dağlıca'da yaşanan terör saldırısında şehit olan Balıkesirli Astsubay Deniz Göçkün, on binlerce vatandaşın katıldığı cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze namazını kıldıran imamın terör örgütüne yaptığı bedduaya on binlerce Balıkesirli 'amin' dedi.

Dağlıca'da ki hain saldırıda şehit olan 16 askerden birisi olan Balıkesirli Astsubay Deniz Göçkün, memleketi Balıkesir'de toprağa verildi. Şehidin cenaze törenine Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, Tümgeneral Mehmet Akyürek, İl Emniyet Müdürü Feridun Boz, İl Jandarma Komutanı Ömer Arık, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Birol Şahin, CHP ve MHP Milletvekilleri ve il başkanları ile on binlerce vatandaş katıldı. Cenaze töreni tarihi Zağnos Paşa Cami'nin restorasyonda olması sebebi ile caminin hemen önündeki meydanda düzenlendi. Şehit Astsubay Deniz Göçkün'ün Türk Bayrağı'na sarılı tabutu önünde Kuranı Kerim okundu. On binlerce vatandaşın katıldığı cenaze namazı öncesinde Balıkesirliler şehidine olan haklarını helal etti. 

DAĞLICA ŞEHİDİ HARUN SALTALI OSMANİYE’DE TOPRAĞA VERİLDİ

Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde terör örgütü PKK saldırısında 16 silah arkadaşıyla birlikte şehit düşen Uzman Çavuş Harun Saltalı, memleketi olan Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde düzenlenen törenin ardından toprağa verildi. 

Dağlıca bölgesinde PKK’lı teröristlerin yola döşedikleri el yapımı patlayıcının askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesiyle şehit düşen 16 askerden biri olan Uzman Çavuş Hartun Saltalı için Kadirli ilçesi Çanakkale caddesinde tören düzenlendi. Şehit Uzman Çavuş’un bayrağa sarılı naaşı dualar ve tekbirlerle tören alanına getirildi. Şehit Uzman Çavuş Harun Saltalı’nın babası Yusuf Saltalı annesi Sultan Saltalı ve şehidin bazı yakınları tören alanında güçlükle ayakta durdu. Osmaniye İl Müftüsü Ramazan Çortul tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından omuzlara alınan şehidin cenazesi askeri cenaze aracına konularak Kadirli Garnizon şehitliğine götürüldü. Yaklaşık 10 Bin kişinin katıldığı cenaze töreninin ardından şehit Uzman Çavuş Harun Saltalı Kadirli Garnizon şehitliğinde dualarla defnedildi.
Cenaze törenine şehidin bazı silah arkadaşları,askeri ve idari yetkililer ve bazı milletvekilleri de katıldı.  

ŞEHİT ASKER RESUL COŞKUN KONYA'DA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde geçtiğimiz Pazar günü PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen bombalı saldırıda şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Resul Coşkun, memleketi Konya’da son yolculuğuna uğurlandı.

23 yaşındaki şehit Resul Coşkun’un cenazesi evinin önünde helallik alınmasının ardından namazın kılınacağı Muzalla Mezarlığı'ndaki namazgaha getirildi. Öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazına Adalet Bakanı Kenan İpek, Konya Valisi Muammer Erol, Milletvekilleri, askeri ve mülki erkan, şehidin asker arkadaşları, ailesi, yakınları ve binlerce vatandaş katıldı. Kılınan cenaze namazının ardından şehit Resul Coşkun’un cenazesi Konya Şehitliği’ne dualarla defnedildi. 

Sayfa Yükleniyor...