Dallas’ın J.R.’ı yaşamını yitirdi

Türkiye dahil birçok ülkede milyonlarca kişiyi ekran karşısına çivileyen 1980'lerin efsane dizisi Dallas'ta entrikacı "J.R. Ewing"i canlandıran oyuncu Larry Hagman, 81 yaşında hayatını kaybetti.

24.11.2012 - 07:43

Dallas’ın J.R.’ı yaşamını yitirdi

81 yaşındaki ABD’li oyuncu Larry Hagman, dün Dallas'ta yaşamını yitirdi.

1992'de siroz teşhisi konulan Hagman, 1995 yılında karaciğer kanseri oldu. Organ nakli ameliyatı geçiren Hagman, kanser tedavisi görüyordu.

Ailesi bir basın açıklaması yayınlayarak Hagman'ın ölümünden dolayı hissettikleri üzüntüyü dile getirdi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Larry en çok sevdiği role tekrar geri dönmüştü. Ailesi ve tüm sevenleri Şükran Günü tatili için onun yanına gelmişti. Sevdiği insanlar başucundayken hayata gözlerini yumdu. Şimdi ailesi olarak biraz yalnız kalmak istiyoruz."

DALLAS'IN KÖTÜ ADAMI
Oyunculuk kariyerine 1960'larda başlayan ve "I Dream of Jeannie" dizisinde canlandırdığı astronot Tony Nelson karakteri ile ön plana çıkan Hagman, "J.R. Ewing" karakteri ile dünya çapında ün kazanmıştı.

"Dallas" dizisi, 1978-1991 yılları arasında Türkiye'nin de aralarında bulunduğu pek çok ülkede gösterilmiş ve büyük ilgiyle izlenmişti. Gösterildiği ülkelerde gündemi değiştirecek kadar merakla izlenen dizide başrolü Hagman'ın yanı sıra (J.R), Patrick Duffy (Bobby), Victoria Principal (Pamela) ve Linda Gray (Sue Ellen) üstleniyordu.

Hagman'ın hayat verdiği J.R. karakterinin 1980 yılında vurulduğu bölüm, televizyon tarihinin en çok seyredilen bölümlerinden biri olmuştu.

Larry Hagman, yeniden çekilen Dallas dizisinde de rol almıştı.

Dizinin yeni bölümleri yıllar sonra Türkçe seslendirmeyle CNBC-e'de yayınlanmaya başlamıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...